Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astazi am fost cu pisi al meu la veterinar si l-a lasat fara clopotei. 

Jumatate de ora a durat toata tarasenia apoi l-am primit acasa adormit. Cam dupa 2 ore s-a trezit din anestezie si de atunci tot ne chinuim. Tare rau sufera...si eu pe langa el... 

Imediat dupa trezire a vrut sa mearga sa faca pipi, dar era foarte ametit. Abia se taraia. Initial nu am inteles ce vrea sa faca dar cand l-am vazut in baie, langa litiera lui m-a emotionat maxim. Dragul de el, asa bolnav cum era voia sa faca pipi acolo unde trebuie. A facut, dar cred ca a adormit in nisip. l-am luat eu de acolo si l-am dus in living. 

A si vomat in mai multe reprize. Ultima data acum jumatate de ora. Acum a vomat doar ceva galben fosforescent. Sper sa fie ultima data, ca tare urat mai face.

Saracul, e tare nedumerit. Nu stie ce i se intampla si se vede pe ochisorii lui cat de suparat e. 

Sper din tot sufletul sa-si revina pana maine. Pe la ora 11 sunt nevoita sa-l las pentru cateva ore singur. Daca nu se mai inzdraveneste pana atunci nu stiu ce am sa fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi al meu se simte foarte bine. A inceput sa manance inca de aseara. A avut peste noapte mai aproape farfuriutele cu mancare si apa si tot l-am auzit rontaind si lipaind. Dimineata erau goale amandoua. A recuperat.

E foarte jucaus, parca nici nu a trecut prin experienta de ieri.

In schimb, e mai iubaret ca niciodata. Ne cauta si se pisiceste pe langa picioarele noastre. Daca nu ne gaseste ne miauna sa-i raspundem. E un scump!

 

Locul cu pricina e foarte interesant... Eu credeam ca-i taie outele cu totul, in schimb are cate o incizie in fiecare. Nu se vad fire si nici nu i-a fost rasa blanita.

 

N-am intrebat medicul un lucru si probabil trebuie sa revin cu un telefon la el. Nu stiu ce fel de mancare sa-i dau in continuare. El are 6 luni jumatate si pana acum a fost hranit cu mancare pentru pisicute pana la un an. De acum trebuie sa-i dau mancare pentru pisici castrate sau tot pentru puiuti? Cele care ati fost in aceeasi situatie, cum ati procedat?

 

Pisicile voastre ce mai fac? Nu mai reinprospatati pozele? [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Netata, 

si eu am programat bestia mica la sterilizat, vineri....om vedea cum reactioneaza, ca asta e tare ciudatica. 

Mia, la pisicile pe care le-am sterilizat inainte, mi s-a zis ca mancarea pt sterilizate o dai daca vezi ca ia proportii ingrijoratoare si nu in prima luna dupa sterilizare. 

Iti doresc sa nu sufere prea rau bestiuta. 

Cu mancarea cred ca asa voi proceda si eu. La cat de mofturos este, nu mananca mult. 

 

Voi dati mancare umeda zilnic la pisici? Mie mi-a spus medicul sa-i dau o masa pe zi, seara. Dar la sclifosit asta inseamna jumatate de conserva (doar 50g), pe care i-o dau eu, din mana mea, ca altfel nu mananca.

Am tot cautat o marca pe care s-o manance dar n-am gasit. Ii plac doar panaramele alea cu sos de la wiskas, dar de alea nu vreau sa-i dau eu  [:)] Sunt si foarte putine sortimente pentru pisicutele sub un an.

I-am cumparat intr-o zi niste file de somon special pentru pisici, scump rau de tot, aproape 4 euro pe 3 bucatele minuscule. Bunut tare a fost, a lins farfuria! Vazand ca-i place am cautat ceva conserve de peste pentru astia micii, dar n-am gasit. Sunt doar pentru pisici adulte.

Pisicile voastre ce mananca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...