Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa stii ca e o panarama, vrea sa se joace toata ziua. Acum tocmai ce-am facut o tura prin casa cu laserul. De atata alergat e transpirat si obosit. S-a intins pe jos si respira cu limba afara ca un catel. [:-)))]

Suntem topiti dupa el. N-a mai fost atata veselie la noi in casa de cand era fii-mea mica.

 

Despre par nu stiu ce sa zic. Acum de cand a dat caldura parca-i cade ceva mai mult, dar fire de par propriu zis nu sunt asa multe. E mai mult un pufulet fin, fin, parc-ar fi praful din casa. Dar eu stiu ca e de la pisic, ca inainte nu era asa.

 

Sa-ti spun si de ritualul nostru de dimineata. Eu ma duc la baie, ma asez ca tot omul pe tron, iar el vine si-mi sare in brate. Pana ce nu-l pupacesc si dragalesc putin nu ma lasa. [:)] Asta dupa ce ma trezeste tot sarind pe calorifer.

Treaba cu caloriferul ma enerveaza, dar nu stiu cum sa-l dezvat. Tare repede a invatat ca daca el se cocoata acolo noi reactionam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianda nu te pot cita, dar mi-a mers la suflet postarea ta 552! Și recunosc ca am același ritual. Mergem împreuna la Wc și sare la mine in brațe cind sint pe tron, apoi își freacă fetișoara de nasul meu! Îl ador cind face asta, nu ma mai satur! Cind fac dus, sta in fata dușului pe preșul de la baie. Și noua ne-a înveselit viețile cum nu m-am așteptat absolut deloc. Îl adoram.

 

Dar spune, cum ți-ai dat seama ca e transpirat?  [:)]

 

Si al meu prinde muste și le mânca! Nah dacă șoareci nu poate prinde! Al tău merge afara? Noi îl scoatem zilnic in lesa! Stiu, unii vor zice ca suntem cruzi, dar dacă se arunca in strada mare sub mașina, care-i folosul? Ca și-a trăit traiul? S-a intimplat de citeva ori sa scape in grădina, dar nu s-a avântat nicăieri, căci de mic îl însoțim afara. Asta e.

 

Voi fetelor ce faceți cu pisilinele cind mergeți in concediu? Eu l-am dus la hotel de mitze in citeva rânduri, dar nu cred ca i-a plăcut. De fiecare data cind am ajuns acasă m-a ingnorat cite o ora, efectiv se făcea ca nu ma vede, nu "vorbea" cu mine (și nici cu restul familiei, evident). Ultima data, am plecat 2 zile și am angajat pe cineva care vine la domiciliu și hrănește pisicile, le curată kk, etc. Ma gindesc sa o folosesc și la vacantele mai lungi de citeva zile. Mishka a fost super fericit cind am venit acasă, deci clar ca i-a priit sistemul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine vine nasul meu o data pe zi.sau chiar de 2 ori cateodata cand plec.cel mai mult 3 saptamani am fost plecata...

 

desi ma gandesc continuu la el cand plec,nu mai pot sta niciodata linistita-ca e bolnav,sa nu se simta abandonat,etc...nu-mi mai priesc plecarile.dar n-am ce face.ii sun continuu sa ii intreb de el,in f zi  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianda nu te pot cita, dar mi-a mers la suflet postarea ta 552! Și recunosc ca am același ritual. Mergem împreuna la Wc și sare la mine in brațe cind sint pe tron, apoi își freacă fetișoara de nasul meu! Îl ador cind face asta, nu ma mai satur! Cind fac dus, sta in fata dușului pe preșul de la baie. Și noua ne-a înveselit viețile cum nu m-am așteptat absolut deloc. Îl adoram.

 

Dar spune, cum ți-ai dat seama ca e transpirat?  [:)]

 

Si al meu prinde muste și le mânca! Nah dacă șoareci nu poate prinde! Al tău merge afara? Noi îl scoatem zilnic in lesa! Stiu, unii vor zice ca suntem cruzi, dar dacă se arunca in strada mare sub mașina, care-i folosul? Ca și-a trăit traiul? S-a intimplat de citeva ori sa scape in grădina, dar nu s-a avântat nicăieri, căci de mic îl însoțim afara. Asta e.

 

Voi fetelor ce faceți cu pisilinele cind mergeți in concediu? Eu l-am dus la hotel de mitze in citeva rânduri, dar nu cred ca i-a plăcut. De fiecare data cind am ajuns acasă m-a ingnorat cite o ora, efectiv se făcea ca nu ma vede, nu "vorbea" cu mine (și nici cu restul familiei, evident). Ultima data, am plecat 2 zile și am angajat pe cineva care vine la domiciliu și hrănește pisicile, le curată kk, etc. Ma gindesc sa o folosesc și la vacantele mai lungi de citeva zile. Mishka a fost super fericit cind am venit acasă, deci clar ca i-a priit sistemul asta.

Ei, am dedus! [:-)))]

Era infierbantat. Statea cu burta lipita de podea si cu labutele rasfirate sa se racoreasca. Am dedus eu ca e si transpirat.

Cum, pisicile nu transpira?

Afara nu-l scot ca nu vrea sa-i pun chestia aia la gat. Alearga prin casa ca disperatul si da sa si-o scoata. Il mai las la geam, dar supravegheat.

 

Cu plecatul in concediu pana acum nu a fost cazul. Planuim pentru la vara si sunt in tratative cu o prietena sa vina sa stea la noi, dar vrea sa-l ducem noi la ea. Vedem noi cum facem, mai este pana atunci. Cate o zi, de dimineata pana seara l-am lasat singur. Nu face sotii, probabil doarme de rupe. Cand venim e super energic si vrea joaca.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca transpira pisicile, de aia te-am intreabat cum ai vazut ca e transpirat [:-)))] . Mai rid cu barbata-miu ca am sa-i dai jos blanita sa i-o spal, ca nah cit poti purta o haina! [:-)))]  Parca il si vad raminind in chilotei, ca in deseme animate! [:)] Doamne, m-am dilit complet! [alcool]

 

Pisicilor nu le place sa schimbe mediul, de aia prefer sa vie cineva la mine decit sa-l duc eu la cineva. Ca asa il duc la cattery si gata. Mai ales ca acolo am prieteni care il scot pe hol la joaca, etc. Dar schimbatul mediului nu-i place deloc. Nici sa calatoreasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...