Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pffff... citesc acest subiect si nu-mi vine sa cred....

 

O fiinta umana (imperfecta deci...) crede ca poate convinge o Pisica (apropos, formula corecta de adresare catre o pisica, orice pisica, este Inatimea Ta, nu Pisi, Kitty, Mitzi, sau alte ... pfff... nume inventate de fiinte umane, sau, mai rau, pis-pis-pis... deci Inaltimea Ta) sa faca altceva decat ce doreste Inaltimea Sa sa faca?!?! Cine se crede aceasta fiinta umana?

 

Pe scurt, nu exista absolut nici o metoda. Poate doarrrrrr daca fiinta umana s-ar comporta de parca chiar si-ar dori ca Inaltimea Sa, pisica in cauza, sa stea in pat peste ei, eventual sa-si puna o mana peste pisica, si s-o lase acolo (mana), nu s-o mangaie, ci doar sa o agaseze cu prezenta aceea neplacuta a mainii ei grele in spatiul personal al Inaltimii Sale. Ah, si daca ar goni-o de cateva ori de pe locul pe care chiar isi doreste sa-l ocupe pisica, asta ar putea determina pisica in cauza sa decida ca EXACT acel loc este perrrrrfect.

 

Ah! Si citesc despre... BAIE?!?!?! Ok, ok, sa nu lasam lucrurile sa alunece pe o panta... perrrrriculoasa! Exista intr-adevar pisici care... hmmm, adora baia, darrrrrr, ele sunt ciudate! Si sunt raritati! In general pisicile sunt perrrrrfect capabile sa-si asigure singure igiena. Oricum, daca o fiinta umana ar dori sa spele o pisica, ar trebui sa se asigure ca obisnuieste pisicuta cu apa. Se poate realiza usor, lasand un firicel de apa sa curga la chiuveta, si sa invite pisica la joaca. In orice caz, daca Inaltimea Sa nu manifesta interes pentru apa, e bine sa nu fie imbaiata fara voia ei. Perrrrriatul, insa, ei, da, asta este alta mancare de pesti (mmmm, pesti  [il] ) Oare aceasta fiinta umana stie ca exista niste produse numite "sampoane pentru spalare uscata" si care se pot folosi fara apa, in timpul unui perrrrriaj? Ne sperie un pic fasaiala, dar pana la urma perrrriajul este de-a dreptul agrrrrreabil... Si nu e baie, totusi!!!

 

Deci, sclavule fiinta umana, succes in educarea (ha-ha-ha-ha) Inaltimii Sale!

 

Foarte, foarte adevărat!!!

 

PS. Nu știam de șampoane pentru spălarea uscata. Foarte interesant! Merci!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cu

 

Foarte, foarte adevărat!!!

 

PS. Nu știam de șampoane pentru spălarea uscata. Foarte interesant! Merci!

 

Eu cu ale mele folosesc un spray pt spalare uscata, dupa ce era sa-mi pierd in totalitate (sau pe-aproape) mainile (si ochii) in tentativa de a le spala...

 

E simplu, le dai cu spay-ul si le periezi. Ta-da! Si in loc de gheare, capeti tors!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiam ca pisicile se spala  [fal] avem motan de mai bine de 5 ani, dar nu l-am spalat niciodata..si nici nu am de gand...al meu cand aude apa, o zbugheste pe usa lui direct afara (are usa cu microcip, doar el poate intra si iesi pe ea)...el oricum mai mult sta pe-afara, asa ca il spala ploaia [:D] cateodata vine fleasca, il sterg cu hartie de bucatarie si atat...de mirosit nu miroase, pt ca-l miros  [ph34r] eu il iau in brate ca pe-un bebe (e invatat de mic asa, nu riposteaza), asa ca miroase a parfum de la mine.

 

Pisicile fac oricum ce vor ele, nu ce vrem noi  [:D] si sunt doar de interes...al meu e precum un catel dupa mine, asta pt ca eu il hranesc...si vine la mine, imi ia mana, ca sa-l scarpin si sa-l mangai...el umbla prin toata casa, dar nu doarme la noi in camera..are dormitorul lui, unde e si copacul, plus toaleta (il mai inchid cand e ft frig acolo, asa ca i-am pastrat si toaleta..e de fapt ca o comoda, din lemn, cu usa pe unde poate intra, in care e tavita...nu se vede ca e toaleta pt pisici)..cand era mic, i-am luat si eu diverse paturi, covorase etc...bineinteles ca nu dormea in/pe ele...in copac insa doarme...dar locul lui preferat este boxa, unde are canapea...e o canapea veche, pe care n-am dat-o si care acum e locul lui de dormit..mai doarme pe canapea in sufragerie sau pe covor...si il mai las sa doarma langa mine ziua..in gradina are casa lui din lemn, unde doarme mai ales cand ploua...cat e in casa si vrea ceva de la mine, nu mai scap de el..ii spun sa ma astepte si sta cuminte si asteapta...cum e satul, nici nu ma mai baga in seama..cand e in gradina sau pe-afara si il strig, se face ca nu ma aude, se uita il alta parte...dar ma lasa sa il mangai, daca ne intalnim pe alee  [:D] parsive pisicile astea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat ca spui ca lasa par mult. Poate trebuie sa-i schimbi alimentatia.

Rasa asta lasa par putin. 

Chiar ieri am fost cu al nostru la vaccin si l-a verificat doctorita si la blanita. Nu i-a cazut absolut deloc la cat l-a scuturat. Bine, el e puiut si are pufulet, sa vedem cum va fi cand mai creste.

Da, cred o sa întreb vet-ul dacă e normal la cada asa mult și dacă are legătură cu alimentația. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...