Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Absolut criminal! Cu cine mai doarme? Al meu doarme cu mine si dimineata ma mingiie cu labutele sa ma trezesc sa ii dau mincare. Il ador,

E tare cumintel, doarme in dormitorul nostru, pe covor, pe partea de pat a lui barbata-miu sau in living, in copacul lui. Uneori, cand se culca mai devreme decat noi si vrea liniste se duce pe un dulap in baie.

Da, dimineata vine la mine, dar nu pentru mancare (o are la discretie in bucatarie) ci, ca vrea iubit. Daca nu ma trezesc, se aseaza la picioarele mele si mai doarme putin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello gagici!

Ale mele miunatoare au ramas singurele pentru 24 de ore...la cat sunt de zuze imi faceam tot felul de filme...insa au fost cuminti, am gasit tot in ordine. 

Acum, cu caldura asta se fac presuri...stau cat sunt de lungi intinse pe gresie sau parchet si au o lene in buci, mama mama, spre seara se activeaza, se fugaresc si smotocesc nittel.

Cea mica imi fura ciresele...e belea. 1 minut daca las bolul nesupravegheat se infinge in el si-mi face gresia (daca am norocul sa nu le care din bucatarie) terci. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Hello! 

Ce faceti? Ce mai fac gogoasele? Lui Mishka i-am luat 2 zgreptanatoare (Paper Scratching Board) din carton si ii plac la nebunie! Nu numai ca zgreaptana, dar le si rupe bucatele cu dintii!. Numai bucatele de carton am prin toata casa, dar e asa amuzant cind se lupta cu ele!

 

De asa ceva vorbesc, sint ieftine, pe una am dat £1.20

post-16401-0-28336100-1529663521.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti, nu stiu cartonul la voi dar la noi vine cu catnip... interesant este ca numai una se “sterge pe labute” cand vine din balcon. Eu suspectez ca este mai sensibila la pernute :-). Ale mele nu-l rod (sau nu le-am vazut eu). Dar dintre toate scratching post-urile pe care le avem asta de carton este preferatul lor. Ce face Mishka?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili lui  Miska nu-I place catnip. L-am aruncat, ca așa este fiecare Board a avut și o Punguța de catnip.

 

Mishka e bine, se cere in grădina zilnic, așa ca îl scoatem ca ne înnebunește cu mieunatul după ce ne stingem de pe drumuri seara. Acu cit e vreme frumoasa îl scoatem.

 

Am făcut o poza cu “efect”  [:)]

post-16401-0-91394700-1529760492_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cunosc si eu zgreptanatoarea din carton dar inca nu am indraznit. M-am prins ca face mizerie.  [:)]

Pe la noi nimic spectaculos. Tabby e un pisoi veritabil si nu se dezminte. Se pisiceste in continuare...

Ne pregatim de concediu si am mari emotii deoarece il las la o prietena. Fii-mea pleaca si ea, dar la cateva zile dupa noi. Urmeaza sa-l aiba in grija cateva zile si apoi sa-l predea cu tot cu "trusou". Trebuie sa fac lista cu ce-i trebuie si alta cu instructiuni de folosire  [:-)))]

Culmea e ca nu ma gandesc la bagajul nostru sau al copilului, ma gandesc la bagajul matei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, am probleme cu in perete de pe hol. Mai exact, Tabby e problema lui.

Cand il apuca joaca si-si pierde orice ratiune, sare ca disperatul si tot agata tapetul cu gherutele. De fapt e o grinda care iese cumva in exterior si el o imbratiseaza din saritura. Ma rog, intelegeti voi... [:)]

Nu stiu ce solutie sa adopt ca incepe sa se vada urat.

Barbatul a venit cu ideea de a infasura cumva sfoara din aia aspra astfel incat sa ramana coltul lui de zgreptanat. Ideea e interesanta in sine, dar nu stiu cum sa agatam sfoara. Suntem in studiu.

 

Doamne, ce la treaba avem!  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...