Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

Hahahaha! Asta cu bagajul mitzei m-a terminat! Eu ii dădeam pătuțul, vreo 2 jucării mai dragi, mincare umeda care ii place. Restul primea de la hotelul de pisici. Tu însă trebuie sa duci și litiera, farfuriile lui, mincare de toate felurile, etc. 

 

Eu plec in Iulie si îl las pe al meu cu fiu-miu , ceea ce ma îngrijorează tare, el s-a oferit sa se ocupe, dar nu prea am încredere. Plus ca nu se prea înțeleg. Am backup la soluția asta, o femeie care ar veni de 2 ori pe zi sa îl hrănească, sa se joace cu el și sa curețe litiera. Femeia face chestia asta ca job, am mai folosit-o in Martie, a fost foarte bine. Cind plecam in toamna atunci pe ea o sa o rog, sigur o plătesc, dar Mishka prefera sa ramina acasă, nu-i place in deplasare deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Teribil Mischka!

Imi aminteste de birmanezul Luis, primul meu motan, tot asa lung si agil, exact asa se carata pe spinarea lui taica miu.

 

Lili, noi stam la AC zilele astea, inclusiv motanul, nu l lasam in balcon ( unu din cauza caniculei, doi  ca de abia ne am mutat si trebuie sa securizam balconul, poate iesi printre gratii). Ii punem in castronul cu apa cate un cub mare de gheata, ii place mult, linge la el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din aventurile mutarii:

 

In ziua cand am carat mobila cu camionul, usa de la vechul apart. a stat mereu deschisa si du te vino continuu. Smoky nu s a aratat deloc, nici mancare, apa, nici litiera nu i a trebut. Nu stiam daca a iesit pe usa si a intrat la vecini sau daca s a ascuns. Am sperat ca s a ascuns, sub un pat cel mai probabil. Acel pat nu l am mutat, a ramas acolo.

Deja ma gandeam ca tebuie sa cumpar copilului alta matza. In seara respectiva am mers la noul apart., a doua zi am revenit sa mai caram lucruri si, din fericire, Smoky ne astepta la usa. Acum suntem reuniti la noul apartament!

 

Cand l am dus cu masina, in cusca, la noua casa, a facut ce face de fiecare data in masina, s a scapat pe el. De frica face asa, ii e frica teribil de mers cu masina. Noroc ca il deplasam ff rar, de 2 3 ori pe an max, la vet. Tot ca deobicei, mie mi a revenit misiunea sa curat cusca si motanul, se naclaise pe la coada. Acum sper sa castig la loterie ca am si calcat in, la baie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur ce peripetii ati avut cu motaneata, bine ca l-ati gasit. Si noi la AC cu ele dar s-a stricat ala din living room. Am incercat sa-l repar (eu sunt mesterul in casa) dar de data asta nu s-a mai putut. Am pus ventilatoarele dar nu sunt suficiente. Stau mai mult in dormitor unde inca merge magaoaia dar mi-e ca ne lasa si acolo.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

 

Mishka odihnindu-și ochii in aceasta dupaaminaza. Din cind in cind mai deschide cite un ochi și da cu minuta intr-o minge. [:-)))]

 

Cu labuta nu cu manuta!  [:)]

Ce rau o duce...

 

Noi suntem la Iasi si ne multumim cu matzele lui taica miu, de la gradina. Are 3 sau 4, vin, pleaca, sunt dragute foc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...