Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 2 weeks later...

Buna dimineata!!

Ce ma fac cu Plușica mea?A devenit o alintata, miauna toată ziua pana o luam in brate....miauna noaptea ...miauna non stop.Nu stiu ce sa mai fac cu ea...eu si asa am insomnii de la sarcină și nu ma odihnesc cum ar trebui...cum adorm cum vine pisica si ma miauna.Ma gândeam sa merg cu ea si la un medic poate are alta problema ...cu toate că nu cred...mananca, se joacă, este energică  :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arual, eu cred ca nu  normal sa te miaune si sa doreasca in brate. Este un comportament atipic pentru pisicile din aceasta rasa.

Pisoiul meu abia daca miauna si o face atunci cand se alinta. De fapt, e jumatate de mieunat  [:)]  Nici daca vrea sa mearga undeva si e inchisa usa nu miauna. Sta in fata usii respective si asteapta pana se indura cineva de el.

Nici in brate nu sta. Vine foarte rar si atunci sta putin si pleaca.

Pisicile din aceasta rasa sunt foarte independente si nu-si sufoca stapanii.

Este bine daca mergi cu ea la doctor, macar sa stai tu linistita din punctul asta de vedere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arual, mult succes la vet cu pufoasa.

 

Cu vorbaria pisiceasca am mai povestit mai demult, si a mea e mieunatoare dar nu in continuu cum zici tu. Cind se alinta, cind vrea joaca, mincare, mingiieri, etc. Dar nu vrea in brate sub nici o forma, sta ca pe spini daca o iau in brate si nu rezista mai mult de 30 de secunde. Eu zic ca e mieunatoare din cauza ca e fetita si are nevoie sa vorbeasca. Noaptea imi pun oropax in urechi si dorm dusa. Ca o apuca vorbaria si noaptea...ce-i drept nu mereu dar n-am de unde sa stiu dinainte  [soricel]  [soricel] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...