Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum invat un pisoi sa doarma in patul lui?


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu recunosc iarna nu il dau, si nu a avut purici niciodata. Vara il dau mai mult pentru capuse. 

Al tau nu sta numai in casa? 

Ba sta in casa, dar mergem cu lesa in grădina. Poate ar trebui sa o mai rarim cu asta, nu cred ca am mulți pureci in grădina. Dar viermicid la fiecare 3 luni ii dai? Al meu după ce ia pastila aia cu greu, nu maninca vreo 3 zile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba sta in casa, dar mergem cu lesa in grădina. Poate ar trebui sa o mai rarim cu asta, nu cred ca am mulți pureci in grădina. Dar viermicid la fiecare 3 luni ii dai? Al meu după ce ia pastila aia cu greu, nu maninca vreo 3 zile. 

Letitia puricii nu se iau asa usor din iarba. 

Eu pe al meu il dau cu 'Felisecto plus' care e si pentru viermi, dar al meu iese cind vrea el afara si e mare vinator.  [:-)))]

Esti sigura ca ce ii pui tu dupa ceafa nu e si pentru viermi? 

Eu cind il duc la vaccinul anula ii da si o pastila pentru viermi dar atunci imi spune clar sa nu ii pun dupa ceafa, 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia puricii nu se iau asa usor din iarba. 

Eu pe al meu il dau cu 'Felisecto plus' care e si pentru viermi, dar al meu iese cind vrea el afara si e mare vinator.  [:-)))]

Esti sigura ca ce ii pui tu dupa ceafa nu e si pentru viermi? 

Eu cind il duc la vaccinul anula ii da si o pastila pentru viermi dar atunci imi spune clar sa nu ii pun dupa ceafa, 

Da sint sigura. Înainte aveam soluție de pus după ceafa și pentru viermi, dar era foarte unsuroasa și ii cădea parul pe porțiunea unsa de cit încerca el sa o lingă sau sa o scarpine cu piciorul. Atunci am cerut ca in locul acestei soluții sa îmi dea o pastila (ne-am documentat și am văzut ca exista viermicid și sub forma de pastila).

 

Eu cred ca am sa o mai răresc cu soluția asta de pus pe ceafa pentru purici, care e lunară.  Vorba ta, de unde atitea purici. Unii zic ca poți aduce purici și pe papuci de afara, dar dacă observ ca se scărpina prea mult, ii pot pune atunci soluția, in loc sa îl chinui in fiecare luna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...