Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fuse vara indiana, si se duse!

 

Azi am fost in Cluj (acum sunt deja in Tg Mures, gata relaxata dupa SPA). In pofida prognozei, care arata frig si ploaie, la un moment dat a fost suficient de placut - chiar si cateva raze de soare - incat am putut sta cu prietena mea pe o terasa la o cafea.

 

M-a dus apoi la un restaurant care-mi place (nu, nu Marty - asta pentru Daniela, care-l stie), Bulgakov pe numele lui, unde am mancat piure de spanac cu ochiuri si friganele  [:)]  mor dupa piureul de spanac, eu am incercat de vreo doua ori sa fac, da' ceva nu-mi iese, iar in Bucuresti exista numai mancare de spanac, care nu-mi place.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai bine mai scriu ceva de Bulgakov (crasma, nu scriitorul [:)] ). e prima data cand regret ca n-am obiceiul sa ma duc la buda cu telefonul sa-mi fac selfie [:-)))] avea  toaleta aia la oglinzi, de mi-am vazut in toata splendoarea ei ceafa tunsa scurt! acu' imi pare rau ca n-am pozat-o [:I]  ce oglinda pe care mi-o pune coafeza la spate dupa ce ma tunde? aia nu reprezinta nici 1% din cat am vazut azi [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, am inteles ca prescriptia exista pentru faptul, ca daca o infractiune nu a fost descoperita intr-un anumit interval, atunci nu mai are rost... Adica anchetatorii sa se concentreze pe infractiunile proaspete, nu pe cele vechi de 20 de ani, de exemplu, care sunt mult mai greu de dovedit, plus ca probele posibil sa se fi alterat. Sa se utilizeze resursele in mod optim... ceva de genul asta stiu ca era explicatia... ma rog exprimarea mea lasa de dorit...

Parca nici eu nu sunt impacata cu prescrierea unor fapte, au fost criminali care astfel au scapat. Daca isi recunosteau fapta.... aia era! Nu se intampla nimic... In Ro, mi se pare ca omorurile, crimele se prescriu dupa 15 ani....  Furtul se prescrie dupa 5 ani... adica stai linistit, fura, trec 5 ani si e totul bine... nu mi se pare prea ok....

Singurele infractiuni care nu se prescriu sunt genocidul si crimele impotriva umanitatii.

Eu asa stiu, ceea ce am scris mai sus, corectati-ma daca gresesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata,

O zi friguroasa, urata, cu 10 grade, ploicica si vant.

 

Crimele nu se mai prescriu. 

 

De cand am inceput sa ma gandesc la designul casei am fotografiat multe bude, ogllinzi si calorifele lor.  [:D]

 

Nu stiu daca ati mai fost in ultimul timp prin magazine.... exista niste oglinzi bestiale cu iluminare si cu touch.

 

Si tot asa si pentru dormitoare, dulapuri in perete.

Dar mie mi-a sus domnisoara Pisica neagra pentru totdeauna, ca nu e bine sa am oglinda in dormitor. Se sttrica Feng-shui-ul.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...