Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

Nreata.Ma chinuie rau sinuzita de luni.....e una rebela si s-a declansat pentu ca am fugit 200 metri in vreo 25 de secunde,cand m-a sunat Eva ca e ranita....ca e lvita la fata si dinti si curge sange.Am lasat ditai sedinta cu toti sefii de la capitala si am tasnit in tricou la -1 grad,vrand sa-i crap capul invatatoarei.

 

Cazuse pe la 2..pe mine m-a sunat pe la 4 fata,ca desteapta aia a certat-o ca nu stie sa se joace.De fapt pe Eva a impins-o o colega si a dat cu fata de ciment.Si-a belit barba,buza de sus,ce ade jos  s-a lovit la dintii definitivi din fata....norocul ei a fost ca si-a pus mainile in fata si lovitura a fot oarecum amortizata.

 

Am retrait ce am simtit acum 6 ani....am mers la medic stomatolog..fa-i radiografie....sa vad daca bnu-s dintii rupti....nu-s slava domnului,,si nici urme nu are pe fata ...doar e belita asa ca o linie de la barbie la nas,dar se reface ca i-am luat o crema cu ceva...de fapt mi-a dat-o o colega......are genunchii complet zgariati....m-am luat si cu invatatoarea....dupa ce am intrebat-o de ce nu m-a anuntat.La telefon nu raspunde,copiii ii lasa nesupravegheati....ca ea e ocupata.....a zis ca n-a crezut ca s-a lovit asa de tare......nici macar nu a dus-o la baie sa e spele....s-a dus un coleg cu ea...a sters-o cu servetel umed si apoi a ajutat-o sa se spele.A stat asta mica cu boticul julit si o durea...cand m-a sunat plangand am vrut sa ma duc peste aia....

Stiu copiii s emai lovesc dar daca vezi ca e rau anunta parintii...am intrebat-o daca stie ce poate sa se intample in urma unei lovituri....s-a uitat la mine cu o fata...in timp ce tragea din tigara......o sa incerc sa o mut pe Eva la alta scoala,femeia asta nu are nici cel mai elementar simt de raspundere referitor la copiii...parea ok dar asta e.....acum inteleg de ce au tot plecat copii din clasa ei.....eu fac parte din categoria care nu ii freaca mainile cand ii e frig nici nu ies la cafele si tigari cu ea.nici nu ii spun"doamna sunteti minunata!".....nu imi etse felul.Mie pentru ca imi fac treaba nu imi spune nimeni ca-s minunata......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata pinguini

 

Azi e vineri, asa ca yupiii  [pk]

 

Mada, sa se refaca repede copila.

Marcia a cazut cand era la gradi cu gura de o banca, educatoarea nu ne-a sunat, cand s-a dus mama sa o ia era toata plina de sange, buza umflata...nu si-a spart dintii, dar i-a ramas semn la buza  [zirea] alta data s-a impiedicat pe drum drept si a cazut ca tantalica cu gura de asfalt...nu a pus mainile jos, ca sa nu si le raneasca.

 

Viv, ce bine suna ce-ai facut tu acolo  [fri]

 

Maine am program de facut curat in bai si de adunat frunze din curte si gradina...si vreau sa decorez si casa pt sarbatori...duminica merg cu Marco in Germania, la restaurantul fabricii de bere  [bere]

 

Marcia merge maine cu prietenele la shopping, vor fi reduceri ca si azi...i-am activat ebanking-ul, i-am trimis si bani in cont, asa ca are de unde cheltui  [:D] de-acum va plati cu cardul, nu-i mai dau cash la ea (ii trimit lunar o suma)...i-am activat si contul cardului de credit, pe-asta il va folosi cand va incepe jobul, o sa-si trimita singura bani din cont.

Pt a intra in cont, trebuie sa dea username si parola, apoi apare o pictograma, pe care o scaneaza cu telefonul (la activare a tb sa-si instaleze app-ul pe telefon, altfel nu puteam activa contul), iar dupa scanare apare un cod, pe care trebuie sa-l introducem si asa intra in cont...eu primesc sms pe telefon, la ea e cu pictograma (suntem la banci diferite [:D]). 

 

Duminica vor fi deschise si magazinele, lucrul asta se intampla doar de 4 ori pe an, altfel sunt inchise duminica. 

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata, 

 

eumada, ce intamplare,  imi pare rau pentru Eva. O sa-si revina, nu o sa ramana semne.

Invatatoarea a fost cam nesimtita.

 

E uratel afara, innorat. 

 

Azi trebuie sa gatesc ceva. In ultimul timp am gatit sporadic. Mi-a pierit cheful de gatit, am fost tracasata. Dar azi parca e altfel. M-am gandit sa fac musaca de cartofi, supa de rosii cu galusti, tort rasturnat de mere, salata a la russe.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, spor la gatit....eu fac carne de caprioara cu sos de piper si cu Spätzle...carnea am pus-o acum 2 zile in vin rosu si am adaugat diverse...miroase ft bine in frigider [:D]  

Noi nu mancam niciodata 2 feluri...ori ciorba, ori mancare...eu oricum mananc precum vrabiuta, Marcia mananca mai mult ca mine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat o tura prin magazine, Philips-ul nu e redus, dar il iau..pe net e acelasi pret ca in magazin, asa ca-l iau direct din magazin..mi-am mai luat pt sport un tricou si o pereche de pantaloni 3/4 (am doar bustiere si pantaloni scurti si acum e cam racoare pt ele)...si i-am mai luat Marciei, pt Mos Nicolae, o carte si bilute de sapun pt baie....mall-ul e plin, dar reducerile nu sunt prea mari..aici reduceri mari sunt in ianuarie, iulie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...