Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua și de la mine,

 

Eu pe grup nu văd toate postările, le văd trunchiat. Mă duc să investighez de ce. Miha, sunt alături de tine, sper să fie ok.

 

Am fost adineauri cu motanul la veterinar. A făcut de stres o micoză pe coadă :(. De când ne-am mutat la mine e tare dezorientat, oricum el are cataractă și nu prea vede și i-a luat ceva timp să se obișnuiască cu noua locație. Mi-a dat veterinarul un tratament, sper să fie în regulă.

 

Laura, să-ți fie de bine noua tunsoare! Nu ne pui și nouă o poză dincolo?

 

Marion, sper că e ok accidentatul.

 

eumada, la fel cea mică a ta. 

 

Sâmbătă frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M am trezit dupa 8, ametita de atata somn. Sunt luni de zile de cand nu m am mai trezit la asa o ora.

Barbatul facuse micul dejun, trebuie sa notez in calendar, sa joc la loto, ceva!

 

Eumada, sper ca i a trecut Evei. Voiam sa ti spun ca si eu as fi fost revoltata de situatie.La o rana cu sangerare, chiar si usoara, trebuia acordat copilului imediat prim ajutor, dezinfectat si pansat. Daca in continuare nu se simtea bine, trebuia sa te sune. La noi de ex nu se poate da copilului nici un medicament la scoala( cu exceptia celor prescrise), nici un simplu paracetamol pt durere. Deci, daca l doare ceva, este apelat urgent parintele.

Atitudinea invatatoarei mi s a parut complet nesimtita si de reclamat. Cum poti sta linistita cu un copil in clasa julit la gurita, care plange ca o doare.

A, si mi a " placut" si cum iti sufla in fatza fumul de tigara. Erati in curtea scolii, in scoala? Ambele locuri cu fumatul interzis...Halal!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, salariile nu sunt confidențiale. Eu am cerut lista la biroul de salarii cu toți angajații laboratorului. 

 

Ioana știu cum a primit colega mea. Șeful a dat cu subsemnatul, adică motivat concis, la șefa cea mai mare a spitalului. Ea a semnat. Dar am povestit dincolo cum a procedat colega mea. 

Apropo, postul pe care ea l-a refuzat dincolo, e iar liber, scos la concurs :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveam lista cu salariile in buzunar :). I-am zis șefului ca i-o arat dacă dorește, ca știu ca sunt penultima pe lista de salarii, ceea ce mi se pare foarte incorect. A fost de acord cu mine. 

 

Problema e ca eu sunt berbec, nu am răbdare sa aștept :). Vreau acum sa se schimbe ceva. E plin de cereri de bma in toată suedia. Dar sunt legată momentan de mâini și de picioare :). Silvia nu vrea sa ne mutam, așa ca avem încă de așteptat. 

 

I-am propus șefului și alte chestii, legate de meseria mea de inginer și a zis ca se gândește. 

 

Asa ca aștept și mor încet :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, e frustrant sa astepti dar daca ai suportul sefului se va rezolva cu siguranta. 

 

Noi suntem in plin proces creativ, dar muza lipseste cu desavarsire. Copiii trebuie sa compuna cate o poezie si sa faca o surpriza pentru un coleg. Tema e in functie de hobby-urile colegilor, calarie respectiv fotbal. Toti suntem antitalent. [batcap]

In poze sunt creatiile copiilor unei prietene.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...