Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eva inca mananca doar pasat si/sau cu paiul.Iaurt sau banane,printr-o parte.Ca sa protejeze inca o perioada partea traumatizata.Dar e bine.Nu o mai doare gingia/dintele,iar juliturile s-au facut mici se vor vindeca.

 

Fleur eu nu mai fumez de un an si ceva ...ma mai prostesc cu IQOS are sotul una si la petreceri ne prostim.Nu am nimic impotriva fumatorilor am fost si stiu cum e.Ii inteleg si in veci nu voi comenta daca vad cate unul ca fumeaza unde e interzis.Ii detest pe lupii moralisti in schimb.

Doar ca ea statea relaxata la tigara si  copiii se pocneau si se alergau prin curte.A mea e mai asezata nici macar nu e genul ala care nu sta intr-un loc.Merge pe role,schiaza,inoata,dar e mai moale,asa mai lenta.Totul e facut mai ardeleneste la ea.Deci nici macar nu e genul care sa fie dificil.....sau obraznic.Cu atat mai mult m-a scos din sarite.Cred ca spaima pe care am tras-o m-a dat peste cap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n am nici o intelegere pentru cei care fumeaza in preajma copiilor in locuri interzise prin lege. Sunt fosta fumatoare si eu si uneori mi e dor de fumul de tigara. 

A fuma oriunde indiferent de lege mi se pare o nesimtire crasa, din aceeasi categorie, de fapt, cu a asista indiferenta cum un copil se raneste, copil ce e in grija ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nmi-e dor deloc de fumul de tigara nici de gust nici de mirosul ala nasol de dupa.Nu.Dar inteleg ca dupa patru ore de stat si facut lectii poate sa se dea langa gard si sa fumeze o tigara.Nu inteeg insa de ce nu lasa tigara daca vede ca vreunul cade....a,si vineri am ajuns mai devreme cu dou ore....eu o mai iau cand pot mai repede de 16.30 pe Eva.Vineri cativa colegi de-ai Evei plus ea se jucau in curte...poarta larg deschisa...Eva m-a vazut si a fugit strigand mami,mami...nu era madam nicaieri...in clasa nu era nimeni,am luat ghiozdanul si copilul si am plecat.Putea sa-i ia oricine.....asa ca m-am gandit sa nu-i spun nimic si s-o las sa innebuneasca putin.Apoi am zis ca oricum nu-i pasa si sa-i dau peste nas.aSA CA I-AM SCRIS UN MESAJ GEN"AM LUAT-O PE EVA.WEEKEND PLACUT.

Crezi ca mi-a raspuns?As.Cred ca reactiona mai bine la lipsa laptopului.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, e frustrant sa astepti dar daca ai suportul sefului se va rezolva cu siguranta. Noi suntem in plin proces creativ, dar muza lipseste cu desavarsire. Copiii trebuie sa compuna cate o poezie si sa faca o surpriza pentru un coleg. Tema e in functie de hobby-urile colegilor, calarie respectiv fotbal. Toti suntem antitalent. [batcap] In poze sunt creatiile copiilor unei prietene.

 

Frumoase creatiile prietenei.

 

Daca era vorba sa scrii poezele in romana, te-am fi ajutat noi. In 'ducesa' insa, nu ma bag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ella foarte trist oricând se sinucide cineva, indiferent câți ani avea. Nu ajuta mereu numai sa discuți cu cineva...cei care vor sa se sinucidă nici nu vor sa vb...sunt imediat doi ani de când s-a sinucis colegul meu. Părea foarte Ok, fără probleme, pe “val” cu se zice, deși avusese antecedente de sinucidere. Când a vrut, a făcut-o fără sa vb cu cineva. E foarte parșivă depresia, foarte...

Cred ca la aceste persoane apar anumite dezechilibre in organism, care afecteaza creierul, judecata... Un om echilibrat nu ar face asa ceva, intervine frica, spiritul de conservare... pe cand la o persoana afectata, aceste lucruri normale dispar... si apare un "curaj" nebunesc, nu mai ti-e frica de nimic, de durere, de chin pana te duci... un fel de inconstienta... :((

Probabil bat campii, de fapt sunt sigura... dar ma impresioneaza mereu astfel de intamplari. De multe ori, persoane care se sinucid au o viata aparent buna, familie, job, nimic in neregula.... insa in spate - depresii, dezechilibre....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...