Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Poti detalia puțin? Nu înțeleg care principii :). Da, super mișto aia a japonezei!

 

Il citez pe fiul meu: foloseste geometria pentru a crea arta, face o litografie bidimensionala care pare tridimensionala. In poza cu scarile fiecare scara privita separat are logica, daca privesti in ansamblu sfideaza legile fizicii. Modul cum a reusit sa le imbine se datoreaza geometriei.

Ca o paranteza, el a invatat putin la scoala despre Escher. Participa la un program in care se urmareste legatura dintre arta si matematica si cum pot copiii gasi solutii la probleme de matematica folosind creativitatea si nu regulile invatate in scoala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce interesant, Marion!!!

 

Viv, ma bucur tare.

 

Ioana, le cos doi nasturi si o gura si ne jucam de-a teatrul de papusi, ii place, si nu avem decat trei sosete "operate", una cu codite e printesa, alta e o creatura cand buna cand rea, dupa toane, si mai e una care e print... dar de el nu-i place asa mult, mai tare se joaca cu celelalte doua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, ce ma bucur ca totul e bine!

Citesc printre picaturi... ff interesante pozele de la Marion si ce fac copiii la scoala olandeza!

Am putea sa cream "minutul de cultura pinguineasca"! Ce ziceti?

Zilele urmatoare sunt solo, si pe langa serv care ma ttine un pic ocupata si dus copiii ici/colo am si iesire cu fetele la Crima din Orient express. Deci cam busy :))))

 

Editez sa va intreb daca pe voi nu va enerveaza reclama aia cu tortul pe care o vad nonstop!!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant Marion! Am observat ca e un tablou bidimensional care pare tridimensional, dar nu ma gândeam mai departe. 

 

Viv, nu știu ce e banda lui Mobius! Din poza pusă de Marion înțeleg ca e o banda răsucită și lipita, astfel încât “circuli” la infinit pe ea? 

 

Anja, sâmbăta am vrut și eu cu al meu soț sa mergem la Crima din Orient Expres dar am amânat-o Pt Så mycket bättre :). 

 

In formatul mobil (eu nu intru de pe computer) nu sunt reclame. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...