Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Inainte sa ma uit la videoclip am vrut sa te întreb Ioana dacă e din ceva desen animat :))). Dar am deschis clipul :)). 

Ma bucur ca Patricia e relativ Ok. 

 

Si Silvia a făcut muțunachi din ciorapi :). Ea singura i-a compus, cusut, etc. Avea vreo 12 ani și deborda de creație :)). Anja la următoarea întâlnite sa nu ma spui :))). 

 

Musai sa va zic. Când ne-am întâlnit cu Anja, donsoara mea a protestat vehement ca ce e aia sa te întâlnești cu lume de pe net. Ca exact ăla e farmecul, ca nu te vezi niciodată (Hahaha nu, nu știe ca ea nu ar fi apărut pe lume dacă respectam regula ei). In fine, după ce i-am zis ca eu merg, a concluzionat ca vine și ea. Și povestind de una alta, Anja ii spune ca știe ca ea are talent și la scris. Mi-am primit muștruluială cum ca “și asta ai zis???” :)). 

 

Viv ma bucur tare! 

 

Fug la somn, sunt Happy ca am terminat de sortat pozele Pt prezentarea de joi. Ar fi trebuit sa am max 150 de poze, am tăiat cât de multe am putut și am ajuns la 180! O sa le dau pe repede înainte, dar am și de povestit, ca am fost prin locuri despre câte trebuie sa spun :)). 

 

Somn ușor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La minutul de cultura, la muzeul de arta moderna din Cph (Arken), expune un pictor/sculptor danez,  Michael Kvium, niste tablouri tare grotesti dupa mintea mea:))) Bine, inteleg ca vrea sa arate grotescul uman, dar parca sunt tare urati. Cine ar cumpara asa ceva sa puna pe perete?

Poze:

http://www.arken.dk/wp-content/uploads/2017/08/michael-kvium_-illusion_-2016.-foto-anders-sune-berg.jpg

 

http://www.michaelkvium.com/files/works/sculptures/sculpture5.jpg

 

 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Musai sa va zic. Când ne-am întâlnit cu Anja, donsoara mea a protestat vehement ca ce e aia sa te întâlnești cu lume de pe net. Ca exact ăla e farmecul, ca nu te vezi niciodată (Hahaha nu, nu știe ca ea nu ar fi apărut pe lume dacă respectam regula ei). In fine, după ce i-am zis ca eu merg, a concluzionat ca vine și ea. Și povestind de una alta, Anja ii spune ca știe ca ea are talent și la scris. Mi-am primit muștruluială cum ca “și asta ai zis???” :)). 

 

Viv ma bucur tare! 

 

 

M-am scapat :))) si eu care voiam sa o laud... nu am am zis ca am si citit ce scrie... :))) Cred ca te mustruluia tot drumul...

 

Mai intreb o chestie si plec la somn.

Ma tot gandesc sa iau brad la ghiveci in casa. Oare rezista? Mie mi-au murit plantele de le bagai in casa... Si bradul de anul trecut, a supravietuit iarna si a murit primavara dupa ce l-am mutat in ghiveci mai mare... Intreb ca ma apuca mustrarea de constiita ca cica aducem cadavre in casa :)))) Cu cadavrul ca si cu cadavrul, dar sa il mai si omor...

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi fu Cyber Monday si dupa intense frunzariri online de la Black Friday incoace si dupa matura chibzuinta, m am " scapat" si eu la cumparaturi. Cadoul de Craciun al baiatului si o geaca groasa tot pt el. Cadoul e o tableta Samsung iar geaca e un.model fain, mai lung, cam toate modelele pt baieti sunt scurte.

Zilele astea ma cadorisesc si eu cu un telefon nou, cel vechi fiind aproape sa si dea duhul. Va fi si el un Samsung. Macar pe asta il.platesc in rate la abonament.

(Ca fapt divers, poate unii mai retin ca acum cateva luni primisem cadou un telefon nou.Un iDroid mare si lucios pe care am reusit...sa l crap, la propriu, scapandu l la toaleta pe gresie.)

La barbat cadoul va fi unul financiar plus o atentie ceva iar baiatului tre sa i mai iau o jucarie altfel nu simte ca vine Pere Noel adevarat

Tatalui meu si partenerei lui i am trimis deja cadouri cu vaporul, vor ajunge chiar inainte de Craciun, la fel nepoteilor.

Si cu asta am incheiat sper capitolul cadouri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata....Eva a declarat ca-i place Iarna doar pentru ca primeste cadouri....

 

La noi, maimutica nu stie ce vrea...a facut o scrisoare mosului in care cere generic..papusi si rochite frumoase pentru papusi....ha..nu conteaza de care...mu ha ha...haine si cizme lungi negre....ete na si multe lucruri dragute.Dar sa concretizeze nu stie.Ea a declarat ca ii place cand desi incuiem casa  siplecam la colindat si nici un geam nu e deschis,gaseste sub brad cadourile....deci Mos Craciun ..exista...traiasca vecinul..de fapt.

 

Nu stiu nici eu ce vreau de Craciun....am tot ce imi doresc asa ca .....sotul meu in schimb isi doreste un parfum misto...habar nu are ce vrea si eu de unde sa-i iau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Ioana, aceeasi problema o am si eu, dar doar daca vreau versiunea completa (cea de mobil merge)...de ieri dupa-masa merge si pe Chrome de la job, inainte nu mergea decat de pe Explorer  [zirea]

 

La noi nu mai este asa frig..si avem si putin soare.

 

Eu am luat cadourile, celor din tara le trimit bani, iar pt cei de-aici sunt luate.

 

Maine Marcia nu are scoala, iar dupa pranz mergem la medic, sa discutam ce teste ii vor face.

 

De maine in 4 saptamani zburam spre caldura  [pk] deja nu mai am chef de munca, de-abia astept sa treaca cele 3 saptamani jumate...dar e asa o nebunie la noi..e bine, asa nu ma plictisesc si trece timpul repede  [:D]

 

O zi faina va doresc. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...