Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

M-am scapat :))) si eu care voiam sa o laud... nu am am zis ca am si citit ce scrie... :))) Cred ca te mustruluia tot drumul... Mai intreb o chestie si plec la somn. Ma tot gandesc sa iau brad la ghiveci in casa. Oare rezista? Mie mi-au murit plantele de le bagai in casa... Si bradul de anul trecut, a supravietuit iarna si a murit primavara dupa ce l-am mutat in ghiveci mai mare... Intreb ca ma apuca mustrarea de constiita ca cica aducem cadavre in casa :)))) Cu cadavrul ca si cu cadavrul, dar sa il mai si omor...

 

Am luat eu brad in ghiveci si l/am transplantat in ghiveci mai mare in werkend. Hai sa/ti zic cum era al meu. Pe el scria brad crescut in ghiveci, ceea ce e adevarat dar nu prea. Brazii de mici sunt plantati in ghiveci si ghiveciul in pamant. Ei fac radacini zdravene care sparg fundul ghiveciului si intra in pamant. Cand cresc suficient de mari, sunt scosi cu ghiveci cu tot si radacina aia mare, de baza, e taiata la nivelul ghiveciului. Raman niste radacini mici care sa il tina in viata, dar chiar si pe eticheta scrie ca nu are sanse daca il transplantezi afara. Deci e, cum

sa zic, nu cadavru de tot, doar in coma dar fara sanse de recuperare. Ca sa va faceti o idee, radacina de baza la bradul luat de mine era groasa cat o sticla de cola de 0.5 litri, pe cand celelalte ramase sunt - cele mai groase- cat un deget mare de adult.

 

tare suparata sunt pe chestia asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem un prieten ai carui parinti luau mereu brazi in ghiveci si apoi ii plantau in gradina..au crescut toti, dar a zis ca nu recomanda plantatul in gradina, pt ca o strica...ai lui i-au scos apoi pe rand. 

 

Ma batea si pe mine gandul sa iau brad in ghiveci, are vecina mea de cativa ani, dar il tine in ghiveci.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu voiam sa iau un brad micut in ghiveci. Are vecina mea unul de anul trecut si vad ca rezista bine, in acelasi ghiveci, netransplantat.

Sotul vrea neaparat brad mare...o sa avem multi musafiri pentru mai mult de o saptamana, fix brad mare imi lipseste. Dar sunt in minoritate, si copiii vor brad mare...

trebuie sa gasesc o modalitate sa obtun drept de veto.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca am vorbit de grotescul uman abstract, hai sa va pun o poza cu grotescu' real:)))

Si de ce o pun, pt ca din imtamplare am dat peste ea, si pt ca am conectat-o la mesajul lui Viv despre mersul in piata si despre ce politicienii romani, si pt ca vreau sa va spun o poveste degradanta despre tantica de mai jos:))

Nasul nostru a fost pilot pe avionul prezidential si i-a plimbat mai pe toti, inclusiv pe duduia de mai jos si presedintele asociat ei ... Povesteste ca pe timpul deplasarilor, dansa petrecea tot timpul cu dansul in dormitorul/biroul prezidential. In avion insa erau mai multe domnite aspirante la pozitia de favorita care deveneau geloase si iritate, asa ca pt a le intrerupe idila se duceau in cabina pilotilor si ii ruga sa inchida caldura in dormitor......

Daca tablourile acelea ar putea fi in muzeu, pe duduie nu o vad decat la casa de toleranta.. Pun poza, dar sa stiti ca  sterg repede ca mi-e rusine sa apara la mesajul meu [batcap]

Elena-Udrea-si-Adrian-Alexandrov.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...