Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

Am facut tort de mere si pentru ca a mi-a iesit prea multa coca, prea frumoasa si prea aerata am facut separat si un pandispan micut in 2 culori.

Le-am scos din cuptor si acum am un respiro sa va povestesc de surubelnita. De misteriosul Surubelnita de unde nu pleci niciodata singur, trist sau treaz si iti mai amesteci si cockteilul surubelnita cu surubelnita (vodka cu suc de portocale).

Nu am plecat de acolo nici singuri, tristi nici pe departe si nici prea treji (unii) treze (unele).

 

Acuma facand o parenteza, CCS are obiceiul sa puna mereu, mereu unde suntem asa ca a aninat pe FB si clubul asta. Mare lucru nu e, nici intrebarile venite gen: hai, mai, chiar surubelnita? Chiar dansa. Pfui aia din America i-au dat de veste maica-mii, maica ce m-a sunat prapadindu-se de ras si zicandu-mi ca ni s-a dus buhul prin California cu surubelnita noastra.

 

No, bun si asa - cum zice Mianna.

 

In ziua cand am fost noi a fost seara dedicata  follk-ului. Dan Vasilescu (si prietenii, bravo Dinca!) ne-a incantat cu melodii consacrate si cu  melodii compuse chiar de el.

Ce sa va spun? Ca am plecat pe la 3 dimineata - presupun, cine mai nimerea sa se uite la ceas?, nici noua nu ne-a venit sa credem!

Dar ce m-a uimit cel si cel mai mult (ah, nu CCS care canta si el de zor) ci multimea de tineri care dansau si cantau si se bucurau de fiecare melodie Folk. Incredibil, Folk you for ever!

In pauzele de tigara i-am cunoscut si pe artisti - Mianna mi-a facut cunostiinta cu toti (imi  pare rau ca nu a fost si fii-mea ca ii gasisem vreo 1-2 la 21 de ani).

 

La plecare asteptand uberul, CCS, nimerind perfect cuvintele, s-a apucat sa-i explice Miannei cate feluri ingineresti de screwdriver-e exista. Ei, pentru ca eu stiu deja cu ce screwdrivere m-am maritat.

Pentru ca eram in plina forma i-am spus sa nu uite si de screwyou - si asa mi-a placut ce banc am facut,, ca na, vi l-am spus si voua.

 

Deci o seara mai mult decat reusita.

Acuma o astept cu interes pe urmatoarea, cred ca saptamana ce vine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

N-am reușit sa fac nimic in ce privește împodobitul casei, lucrurile sunt in garaj așa de bine puse ca nu ajung singura la ele. Al meu e de garda, nu știe când ajunge acasa...

 

Am cumpărat însă câte ceva noutăți și deocamdată le-am pus pe alea. 

 

Apoi am făcut mâncare și simultan am vb cu mama, mâine e ziua ei. 

 

Si purced la schimbat perdele și ornamente de perne, alea sunt in casa :).  

 

Apoi ma așez la un film, mi-a zis al meu X-a s-a uitat ieri seara la un film in care un suflet de cățel se reîncarneaza in diferiți câini printre care și un Corgi. E de plâns, ma așez cu batista :). 

 

Seara frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eumada ai o părere eronata despre problemele și preșul altora, știu ca am mai încercat sa ti-o demontez. Acum doar zic. 

mai. imi scapase postul. M-am intors sa citesc:))

Lussekatte-le sunt gata, Plec sa ma intalnesc cu o prietena.

Vi, mi-a placut descrierea vivida si frenetica:) Deci esti faimoasa si cu screwdriver :)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...