Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

Da, am gresit putin stiu ca Andrei e Dinca, si Vasilescu e Dan - am incurcat cand am scris, asta inseamna ca pur si simplu trebuie sa mai merg sa-i ascult sa-mi intre si in buricele degetelor! I-am cautat si pe internet, am vazut si tricouri imprimate cu Bine Diinca! [:D]

 

Da stiu ca Stufu nu are atmosfera aia familiala ce le place baietilor, si ei parca se plangeau ca au pus intrare 25 de lei?

nu, la Stuf nu se plateste intrare - si nu-s preturi prohibitive, as zice doar normale (insa in Suru sunt reduceri pt studenti [:)] )

 

povestea cu intrarea era despre alt concert - seara cantecelor de munte (parca in True Club a fost, era a doua zi dupa ce am fost noi)

 

in Stuf tre' sa vad duc (sau sa te duc, daca nu mai prindem un concert in decembrie) la cealalta trupa a mea de suflet, FolkFrate! e cu totul alta atmosfera. (btw, FF - cum le spunem noi la FolkFrate, canta pe 9 dec la "La copac" - va bagati?)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, am citit pe pagina de la Plantagen ca important e sa pui bradul in apa primele zile. Si zice sa iei bradul, ii faci o crestatura la baza si il bagi  in in garaj intr-o galeata cu apa. Si il lasi asa primele 2 zile. Apoi il bagi in casa, si daca vrei il mai uzi. Si la mine a curs si mi-a stricat oarecum parchetul....Eu il fac in jur de 20 si il scot inainte sa inceapa scoala, si oricum se plosteste. E prea cald in casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, nu ai de unde să știi că dacă câștigă 5000 și se întoarce, e nasol :). Fiecare pleacă și se întoarce din niște motive foarte personale.

 

Deci plătești asigurări în UK? Asta înseamnă că ai acolo social security number? Mi se pare ciudat să poți plăti asigurări acolo și tu să locuiești aici, n-am mai auzit până acum.

Zic si eu ca Daniela, cum adica platesti asigurarile in UK? Ai social number in UK?

plus ca aia cu 5000, este ce spun ei nu realitatea...Plus ca nu banii sunt totul...Eu zic ca pana nu ai o alta experienta e ff usor sa fii influentat de parerile unora sau altora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, am citit pe pagina de la Plantagen ca important e sa pui bradul in apa primele zile. Si zice sa iei bradul, ii faci o crestatura la baza si il bagi in in garaj intr-o galeata cu apa. Si il lasi asa primele 2 zile. Apoi il bagi in casa, si daca vrei il mai uzi. Si la mine a curs si mi-a stricat oarecum parchetul....Eu il fac in jur de 20 si il scot inainte sa inceapa scoala, si oricum se plosteste. E prea cald in casa.

 

Mersi, o sa facem și noi așa anul asta, noi îl Țineam pe terasa, dar fără apa. Însă dacă e ger puternic la noi îngheață și in garaj...poate nu se face frig pana înainte de Crăciun, ca încă nu am avut nici măcar bruma...

 

da, e prea cald, doar ma gândesc ca așa e la toată lumea...și uite fetele zic ca fac brazii acum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi facem bradul weekendul viitor, il va lua barbatul in timpul saptamanii. L am fi luat si azi, dar nu ne am organizat, trebuia facut curat inainte, strans, aspirat, etc.

Ii punem apa zilnic, in suport, nu curge, torn apa cate putin si o absoarbe imediat, mai ales in primele zile.

In balcon nu il las, ca ingheata noaptea si cand il bag la caldura cad masiv acele. Am patit...

 

Azi am fost la mall sa se intalneasca Eric cu Mosul. Apoi joaca si acasa. Am facut piftie de curcan si strudel de dovleac, va invit. ( Stiti ca de la 1 dec s au desfiintat vizele, da?)

In rest, frenezia de dinainte de sarbatori ma oboseste

 

Ioana, frumoasa coronita. Mi a placut si casuta Mihaelei, cea a Anjei nu se afiseaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre patriotism...nu mi as pune viata in pericol pentru  tara. Romania ramane acel acasa din suflet si pentru mine e alcatuita acum din amintiri. Mi am propus acum ca baiatul e mai mare sa petreaca in fiecare vacanta de vara o luna in tara, cu  bunicul si verisorii, are nevoie de acest timp cu rudele. Vreau sa il duc si in satul bunicilor, locul vacantelor magice din copilaria mea.

 

Eumada, nimeni nu a plecat de bine. Ai o imagine falsa despre alte natii, daca i ai auzi, de exemplu, pe francezii de aici cum.vorbesc despre tara mama, ai zice ca Franta e ultima tara din lume. Sau egiptenii, etc. Imigrantii, de orice natie ar fi sint, cred eu, mai critici si mai " nelinistiti". Imigrarea nu e o " meteahna" nationala cum inclini sa crezi, ci o cautare a altceva, altundeva. Unii gasesc ce cauta, macar partial, altii nu si se intorc. Multi pleaca nu pt ei ci pt copii...in fine, am divagat de la patriotism.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am facut tort de mere si pentru ca a mi-a iesit prea multa coca, prea frumoasa si prea aerata am facut separat si un pandispan micut in 2 culori. Le-am scos din cuptor si acum am un respiro sa va povestesc de surubelnita. De misteriosul Surubelnita de unde nu pleci niciodata singur, trist sau treaz si iti mai amesteci si cockteilul surubelnita cu surubelnita (vodka cu suc de portocale). Nu am plecat de acolo nici singuri, tristi nici pe departe si nici prea treji (unii) treze (unele). Acuma facand o parenteza, CCS are obiceiul sa puna mereu, mereu unde suntem asa ca a aninat pe FB si clubul asta. Mare lucru nu e, nici intrebarile venite gen: hai, mai, chiar surubelnita? Chiar dansa. Pfui aia din America i-au dat de veste maica-mii, maica ce m-a sunat prapadindu-se de ras si zicandu-mi ca ni s-a dus buhul prin California cu surubelnita noastra. No, bun si asa - cum zice Mianna. In ziua cand am fost noi a fost seara dedicata follk-ului. Dan Vasilescu (si prietenii, bravo Dinca!) ne-a incantat cu melodii consacrate si cu melodii compuse chiar de el. Ce sa va spun? Ca am plecat pe la 3 dimineata - presupun, cine mai nimerea sa se uite la ceas?, nici noua nu ne-a venit sa credem! Dar ce m-a uimit cel si cel mai mult (ah, nu CCS care canta si el de zor) ci multimea de tineri care dansau si cantau si se bucurau de fiecare melodie Folk. Incredibil, Folk you for ever! In pauzele de tigara i-am cunoscut si pe artisti - Mianna mi-a facut cunostiinta cu toti (imi pare rau ca nu a fost si fii-mea ca ii gasisem vreo 1-2 la 21 de ani). La plecare asteptand uberul, CCS, nimerind perfect cuvintele, s-a apucat sa-i explice Miannei cate feluri ingineresti de screwdriver-e exista. Ei, pentru ca eu stiu deja cu ce screwdrivere m-am maritat. Pentru ca eram in plina forma i-am spus sa nu uite si de screwyou - si asa mi-a placut ce banc am facut,, ca na, vi l-am spus si voua. Deci o seara mai mult decat reusita. Acuma o astept cu interes pe urmatoarea, cred ca saptamana ce vine

 

Viv, tare fain ai povestit. 

 

Cu screw you mi-ai amintit o glumita de cand eram la liceu

 

I love you

I need you

I want you

I vrea tu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...