Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și mie îmi place biserica ta :) Anul asta am o idee de decorație pe masa din Bucătărie, încă nu e gata, o sa v-o arat. Am cumpărat un cilindru de sticla mare, globuri multe și beculețe cu baterie. Am in camera Dianei așa ceva dar numai beculețe (la curent) intr-un bol de sticla pe un suport metalic negru. Îmi place tare mult cum arată.

 

Cred ca ceva in stilul ala am facut eu, dar fara luminite. Insa e o idee buna, o sa adaug si luminite ca sunt mai de efect.

post-96777-0-75804600-1512339682_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetele care faceți așa devreme brad, va tine pana după revelion? Am văzut și eu brazi azi, foarte frumoși, așa cum cumpărăm di noi...dar noi îl facem prin 20 și abia rezista pana in 15 Ianuarie, cam atunci îl desfacem. Și e argintiu, numai din acela luam.

 

Departe de caldura si udat temeinic.

 

Cand eram mica, ai mei tineau bradul intr-o galeata cu nisip. Desi inestetica, ma gandesc ca era totusi o solutie buna ca sa il tina in viata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, am citit pe pagina de la Plantagen ca important e sa pui bradul in apa primele zile. Si zice sa iei bradul, ii faci o crestatura la baza si il bagi in in garaj intr-o galeata cu apa. Si il lasi asa primele 2 zile. Apoi il bagi in casa, si daca vrei il mai uzi. Si la mine a curs si mi-a stricat oarecum parchetul....Eu il fac in jur de 20 si il scot inainte sa inceapa scoala, si oricum se plosteste. E prea cald in casa.

 

Chiar mai bine sa tai ultimii 5 cm de tulpina (jos!) ca sa inlaturi zona cu 'capilare' uscate/ in curs de uscare, care nu mai conduc bine apa in sus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bradul oricum trebuie cioplit, are tulpina foarte groasa. O sa ma uit cum e suportul și prin magazine dacă găsesc ceva care sa tina apa. Voi cum puneți apa la el? Al nostru e mereu cu crengi jos, imposibil aproape de băgat sub el. 

 

Foarte frumos Ioana! Când e gata de tot la mine, pun și eu poze :). 

 

Cu bradul încă ma gândesc, parca tot așa îmi place, făcut in apropierea Crăciunului, pana atunci împodobesc casa, facem dulciuri, prăjiturele, intram in atmosfera. Așa azi parca puțin am început și eu sa simt, când am pus lumini...dar mai am încă de lucrat, nu reușesc niciodată sa fac intr-o zi. 

 

Somn ușor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-am mai zis ca saptamana trecuta am gasit caca de soareci in pod. Ptr ca urcam cam o data la 2 saptamani, era clar ca monstii aparusera recent. Am zis ca turbez si B a comandat imediat curse clasice, electrice, cu nush ce camp magnetic etc. Deja eram super stresata, ca in pod avem hainele sezoniere intr-un dulap plus chestii de calculator care cica pot fi roase, plus cablurile de la camerele de supraveghere si altele. Deci cosmar cu C. Dupa ce am verificat in fiecare seara cursele saptamana asta B a avut inspiratia sa se uite la grinzi, si pitit dupa un fald de prelata era un liliac. Statea nemiscat si am crezut ca e mort, dar ne-am apropiat precaut cu o cutie si B l-a prins. Ptr ca nu se zbatea am zis ca e mort dar l-am scos afara totusi insa dupa juma de ora cutia era goala. Cred ca era doar lesinat de foame si foarte dezorientat, mai ales de la campul ala electromagnetic? Oricum ma bucur ca nu l-am omorat si mai ales ca am scapat de el!

 

Azi ne-a venit uscatorul de rufe. Yay! Deja am spalat si uscat 3 lenjerii azi (bine, 2 de-ale fetelor deci se pun cat una dubla). Ce bine e sa il am. Ca si masina de spalat vase, cat nu o ai zici ca nu e nevoie, dupa ce o ai iti dai seama cat e de folositoare.

 

In rest ziua a fost obositoare. Nu am putut dormi sambata noaptea pana la 3 juma, asa ca azi am fost oarecum zombiloaica de oboseala si lipsita de vlaga. Am facut o plimbare scurta cu J in padure, dupa pranz, ca sa o turteasca miscarea si frigul si sa doarma de pranz si eu asijderea, dar tot nu m-am odihnit bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...