Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

Ioana la 13 ani nu se mai îmbraca cu așa ceva ;), crede-ma :). 

 

Silvia îmi zicea ieri ca nu își poate da seama cum de acum 3-4 ani nu dădea importanta aspectului ei exterior. Credea ca numai ce are înăuntru contează :)), asta era deci pe la 9-10 ani. Și ca pe la 13 ani și-a dat seama ca ccc contează și hainele, aspectul exterior, ca reflecta interiorul :). Deci fără blugi rupți și haine cool de la 13 ani in sus :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana la 13 ani nu se mai îmbraca cu așa ceva ;), crede-ma :). 

 

Silvia îmi zicea ieri ca nu își poate da seama cum de acum 3-4 ani nu dădea importanta aspectului ei exterior. Credea ca numai ce are înăuntru contează :)), asta era deci pe la 9-10 ani. Și ca pe la 13 ani și-a dat seama ca ccc contează și hainele, aspectul exterior, ca reflecta interiorul :). Deci fără blugi rupți și haine cool de la 13 ani in sus :). 

:))) deci, carevasazica, era mai profunda la 9-10ani [:)] cand credea ca nu haina conteaza!

La multi ani mamei! sa fie sanatoasa si voioasa!

Baietii mei devenira ff constienti de outfit, mai ales in ultimul an. Sa fie de firma, si mai ales scumpe.... [batcap]Explicatiile mele socratice despre "nu haina face pe om" sau "conteaza calitatea", etc nu au avut nici-un efect! Deci le zic ca nu avem bani de asa ceva si sa-si cumpere cand or fi ei pe salariu' [pk]

Laura, mai rezistati un pic. Acum vine iar vacanta!

Fleur, eu nu stiu daca as avea rabdare sa fac asa braduti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dada Anja, era mai profunda in direcția asta :))), acum are altele :))). Nu, nu are idei de haine de firma, chiar ii place de la second, in Polonia ne-a tras in toate second hand-utile. Cică ii place ideea de refolosit :). Nu, nu are multe haine de la second dar abia a început :). 

 

Vineri mergem eu cu al meu bărbat la primul meci de hochei :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

reflectand la ce am povestim cu Daniela despre modul de adresare la "per tu". Vad acum un serial suedez "Timpul nostru e acum", despre viata unei familii, proprietara a unui restaurant in Stockholm, imediat dupa al doilea razboi.  Ma mira ce repede s-a schimbat societatea suedeza.  Pe vremea aceea inca se adresau cu "Herr advokat" sau "Fru proprietar de restaurant"..Cred ca deja in anii 80 disparuse modul asta de adresare, semn ca lumea se egalizase si adaptase. ... Si ca sa compar suntem noi, romanii, mai reticenti la schimbari?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt idei, ma duc la C&A sa vad ce i-ar conveni. Ciorapi pe sub blugi nu vrea, ca i se pare ca ii cade fundul si se aduna intre picioare.

Corina, fii'mea e la categoria -2 ani... la 12 ani ii cumpar haine de la 9-10, poarta 32-33 la picior.. 

 

Anja, si eu ma/ii incurajez ca mai sunt 3 saptamani, dar parca e ziua si testul / teza. Iar ii prinde ora 22 invatand sau scriind ceva cam in fiecare zi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox nu stiu.Hainele ii vin putin lungi la maneci si blugii la picioare dar cad ok conform modelului.Recent i am luat o geaca 12 13 ani de la waikiki...alea de 8 ani zici ca s pentru copii de gradinita... Iar la papuci are 35_36....desi la unele modele are 34.cum sunt cizmele alea rosii,romanesti,la care 34 e 34.nu prea pricep ..e vorba sa cada bine si sa se simta bine in ele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

reflectand la ce am povestim cu Daniela despre modul de adresare la "per tu". Vad acum un serial suedez "Timpul nostru e acum", despre viata unei familii, proprietara a unui restaurant in Stockholm, imediat dupa al doilea razboi. Ma mira ce repede s-a schimbat societatea suedeza. Pe vremea aceea inca se adresau cu "Herr advokat" sau "Fru proprietar de restaurant"..Cred ca deja in anii 80 disparuse modul asta de adresare, semn ca lumea se egalizase si adaptase. ... Si ca sa compar suntem noi, romanii, mai reticenti la schimbari?

 

ah ce-mi place serialul! Și eu îl urmăresc. 

 

Acum câțiva ani am povestit cu o femeie născuta in anii ‘20, care îmi spunea ca pe vremea ei :)) se vb cu dumneavoastră și cu fröken :), ca acum nimeni nu mai acorda respect :)). Atunci am rămas și eu surprinsă Anja de cat de repede s-a modificat societatea. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...