Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hai la bulgări pe ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 675
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viviana, of am văzut și eu focurile din California, in jurul LIS Angeles, e cumplit! 

Sper sa nu fie cazul de evacuare Pt familia surorii tale. 

 

Rox sănătate! 

 

Ella cum se mai simte Marcia? 

 

Eu primesc oferte extrem de tentante de pe un site de călătorii, travelbirds se numeste, organizate frumos, doar sa plătești :). Cred ca m-am băbit :). Al meu parca ar merge și el deși încă se strâmba la ideea de a merge cu “turma”. Poate peste câțiva ani :). 

 

La noi ploua, ploua, ploua, eu vreau zăpada. Deja e foarte întuneric și absolut deprimant in perioada asta, nici când e soare și senin nu prea bagi de seama :). Când ploua însă, e seara continua timp de 4-5 ore apoi e bezna. Noroc cu luminile de sărbători, dar ar fi superb cu zapada, luminează totul dintr-o data. 

Mai tine așa pana pe la sfârșit de Ianuarie când începe sa se vadă puțin creșterea zilei...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vivana, sper sa fie bine ai tai, sa ii ocoleasca focul. Tin pumnii! 

 

 

Eu iar sunt crunt de suparata pe scoala romaneasca (sau pe scoala copiilor, nici nu stiu ce sa cred). M-am saturat ... 

Bianca are cel putin doua saptamani de cand in fiecare zi se plange de dureri de stomac si stari de voma, in halul asta de stress, emotii si oboseala a ajuns. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Laura, îmi pare tare rău...îmi amintesc ca așa era și diana pana am plecat, uneori stătea acasa ca ii era rău...trauma asta nu a depășit-o din păcate nici aici, așa a funcționat toți anii de școala, abia acum cu psihoterapie a reușit sa își depășească stările dar alegerea ei a fost sa studieze la distanță, nici nu a vrut sa audă sa meargă la cursuri la zi... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Mai e putin si vine weekend-ul  [:D] de-abia astept...mai ales din cauza schimbarii de sambata, sunt tare curioasa cum va iesi..sau daca va iesi  [ph34r] unghiile mi le-am facut aurii (gen sclipici), inelarele insa sunt albastru cu auriu..m-am prostit la batranete  [:D]

 

Am vazut si eu dimineata la stiri imagini din California..spuneau ca sunt cele mai rele incendii din cate au fost vreodata...Viv, sper sa fie totul ok cu familia ta.

 

Ioana, lasa ca va veni timpul cand or sa va trimita fetele de-acasa, pt a ramane ele singure  [:D] eu trebuie sa vad pe unde mai plecam la anul in weekend-uri, Marcia mereu ma intreaba cand mai ramane singura..avem doar 4 zile programate in mai in Venetia (mergem cu 2 prieteni, ei nu au mai fost...eu deja am fost de 3 ori, deja mi s-a luat...dar nu am ce face, ma sacrific). 

 

Miha, mercic de intrebare....Marcia e ok...saptamana trecuta am trimis scaunul la analizat....l-am trimis prin posta, intr-un plic  [ph34r] o intreaga poveste cu bagatul in sticlute  [:D] maine ma suna doctorita sa vedem ce-a iesit...ea banuieste o infectie intestinala.

 

Azi Marcia are cursul de coreeana, saptamana viitoare vor merge la cina toti cursantii, impreuna cu profesoara, la un restaurant coreean in Zurich. E constiincioasa la coreeana, petrece ore intregi cu lectiile si invatatul  [ph34r] chef de scoala nu mai are, dar inca au teste si teme...asta pana in ultima zi, adica 22.

 

Laura, sa stii ca si Marcia a avut problemele astea, mereu avea dureri de burta din cauza stresului...ea vroia sa fie mereu prima, sa ia numai note mari..pana i-am spus ca nu ma intereseaza notele, nu vreau sa fie nici prima, important e sa fie ea ok...si asa au trecut si durerile.

 

La noi azi va iesi soarele..nu l-am mai vazut de cateva zile, am avut doar ceata in ultimul timp...urasc vremea asta.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Rox, uf, sper să treacă migrena fără cocktailul cu pricina.

 

Laura, îmi pare tare rău de școala copiilor, nici nu știu ce să te sfătuiesc. Ceilalți părinți ce spun? Copiii lor cum se descurcă? (Știu că nu te ajută prea mult informația asta, că fiecare are ritmul lui, dar pare să fie o problemă cu cantitatea de teme la voi).

 

Miha, vai, de abia în ianuarie se mai întrevede luminița... tare aiurea e iarna la voi. Te admir că reziști, eu sigur o luam razna :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma inteleg bine si mai tin legatura cu alte doua mame, care zic la fel ca si mine : ca e prea mult, ca profesorii sunt absurzi de multe ori, ca parca scopul lor in viata nu e sa ne educe si sa ne invete copiii, ci sa le vaneze fiecare greseala. Si alti copii din clasa sunt afectati emotional si somatizeaza stressul in acelasi fel. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Rox, sanatate!

 

Laura, poate un psiholog o poate ajuta pe Bianca. Asa am fost si eu si inca mai sunt, am dureri de burta cand trebuie sa dau un test si mare trac de a vorbi in public. Nu am gasit solutia sa depasesc mai usor momentele astea.

 

La noi e furtuna....sper sa nu ma ia pe sus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, i-am facut programare pt azi la un pediatru, apoi pasul urmator va fi sa vorbesc cu psihilogul scolii, care am inteles ca e o tipa foarte ok, sa o trimit pe Bianca la ea sa o sfatuiasca.

Ella, si eu o incurajez mereu, ii spun ca notele nu sunt atat de importante si ea oricum se descurca extraordinar de bine, dar probabil nu prea imi iese .. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...