Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Atac terorist in Egipt


Recommended Posts

  • Administrators

Da, m-a socat profund atacul las al teroristilor  - la moscheea din Egipt. 

M-a socat pentru ca stiu destul de bine Egiptul si pentru ca nu am crezut ca asemenea extremisti sint acolo. Desi stiu ca au fost si atacuri la adresa crestinilor in Cairo, acest atac las la adresa musulmanilor - m-a socat.

 

Foarte trist!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am citit si eu dimineata stirea asta. 

Niste lasi nenororciti. Atatea si atatea vieti distruse. Sunt foarte furioasa si necajita.

 

"Teroriști suspectați a fi afiliați Statului Islamic au detonat o bombă și au atacat cu arme automate credincioșii aflați într-o moschee din nordul peninsulei Sinai, vineri.

Televiziunea egipteană de stat a anunţat că există 235 de morţi, în timp ce numărul răniţilor este de peste 130 de persoane. 

Anterior, Ministerul Sănătății de la Cairo estimează că numărul morților ajunge la 184. Autoritățile spun că există și în jur de 100 de răniți.

Atacul a avut loc în orașul Bir al-Abed în timpul rugăciunii de vineri. Potrivit Reuters, ținta atacului ar fi fost susținătorii forțelor de securitate de regiune, care se aflau la rugăciune."

post-3916-0-75434400-1511716986_thumb.jpg
 
post-3916-0-61790300-1511716999_thumb.jpg
 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ciuda aparentelor date de medierea diferita a evenimentelor din Europa fata de ce se intampla in restul lumii, atacuri teroriste sunt mult mai dese si cu mult mai multe victime in tari cu populatie predominant musulmana Teroristii nu au nici dumnezeu, nici mama , nici tata, nici mila , nici o urma de umanitate, mustesc de ura, nebunie si ticalosie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...