Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

Eu ieri am prajiturit cu fetele :).

Am ornat biscuitii de Craciun, am facut niste fursecuri cu cioco si saratele

 

25446265_10154982378600927_7839461187493

 

 

hehe, pe astia ii am si eu in plan.

 

la planificare craciun: am facut liste, nu am apucat sa fac decat o tura de aluat de biscuiti traditionali. trebuie copti maine si trebuie sa termin cumparaturile.. sunt cam in buda anul asta!!!! :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hehe, pe astia ii am si eu in plan.

 

la planificare craciun: am facut liste, nu am apucat sa fac decat o tura de aluat de biscuiti traditionali. trebuie copti maine si trebuie sa termin cumparaturile.. sunt cam in buda anul asta!!!! :(

 

 

Me tooo!!!!Cumva mi-am dat planurile peste cap(nu va spun cum ca o s aziceti ca am deja Alzheimer [batcap] [batcap] [:-)))] [:-)))]) asa ca fac vineri restul de cumparaturi,iar cu pregatirile...cam slabut ca asa cum va spuneam ,plec in vizita ,doar cu racitura in traista!!!! [:-)))] [:-)))]

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau la fel, nicicum.

Imi pun sperante ca maine plecam macar pe la 14/15 de la serviciu, sa fac piata.

In meniu, ca de obicei: sarmale, supa pe pui, beuf, snitele, chiftele. Dulciuri: baigli cu mac si nuca, cremes si un fel de dulce inventat de noi (piscoturi, creme, topping de cicolata).

Nimic sofisticat.

Saptamana viitoare voi face raciturile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mey,daca scriem zilnic inseamna ca gatim mult???? [:-)))] [:-)))]

Adica tu nu ai mai gatit de la gulasul de caprioara? [:-)))] [:-)))]

 

Despre paste cu sepia(ma rog "cerneala"aia)am vazut la Master Chef USA,ca asta a fost lozul cistigator pentru unul din cei trei ultimii candidati,a facut paste cu sepia si i-a dat pe spate pur si simplu pe cei din juriu.

 

Ce gust au,ca am inteles din comentariile lor ca au un gust deosebit,asa trebuie sa aiba pastele cu sepia?

 

Noi am mincat ieri...ce am apucat fiecare,astazi fac spanac cu oua ochiuri,miine cred ca niste spaghetti cu ton.Tot mine ,cind ajung acasa pun la fiert racitura de curcan si o s-o temrin probabil simbata.

 

Miine am sa fierb si ouale pentru maioneza,simbata fac si vinetele si incer icrele-

 

Off topic: dacă as fi rea ți-as spune ca ai pus întrebările greșit, întrebarea corecta era: "ella spune-ne unde mergi in vacanța?" Dar cum nu vreau sa fiu rea, mai bine tac! [:-)))]  [:-)))]

 

On topic: noi am cumpărat cam jumate din ce ne-am propus, nu prea mai am loc in frigider... 

 

Pentru Crăciun fac ciorba de burta, sarmale,  rulouri de pulpe de pui umplute cu pasta de cârnați cu parmezan și învelite in bacon, salata de boeuf, pate de ficat și avem "porcăriile" cumparate de la magazinul românesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mancare de cartofi ( din care nu a ramas nici o portie), maine conopida la cuptor si ce mai este prin frigider.

 

Sarmalele le fac sambata, cand ma duc sa cumpar si cozonacul.

 

Salata de boeuf la revelion [:-)))]

 

 

 

p.s eu nici nu gatesc cat ar trebui, ai mei sunt vesnic in frigider, acum  cred ca e si o perioada de crestere  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...