Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri am facut o supa de legume pe care am inobilat-o cu sunculita prajita si smintina! Buna a iesit. O mincam si pe asta cu crutoane. Apoi mai avem putin din mincarica de rinze, apoi avem cirnati romanest de casa.

 

Aveti retete faine de smoothie de legume si fructe care sa guste bun? O sa incerc sa imi furnizez nevoia de vitamine prin aceasta metoda, caci altfel nu imi plac fructele si legumele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia,eu zic sa incerci tu singura s avezi care iti plac!

 

Mie de legume sau cu legume nu ma prea omor ,insa la fructe incerc orice combinatie.Fac si cu fructe de sezon.cumpar si fructe inghetate(in amestec).

 

Acum de exemplu,pun mar,banana,kiwi(pe asta l-am nimerit ingrozitor de acru insa),afine(din Peru [alcool] [alcool] ),ceva amestec din fructe inghetate(piersica,struguri si mai e ceva dar nu stiu exact),o lingura mare de seminte din in si 3-4 linguri de sirop de catina.Adauga cam 2 pahare mari de apa si gata...ajunge pentru 3-4 persoane,cite un pahar mare(de 250 g).

 

Vreo 3 luni am facut cura cu sfecla rosie si mar(sotul e de faopt beneficiarul principal al smoothi-urilor astora,insa beau si eu pe linga el),o sfecla rosie potrivita,un mar potrivit si 2 morcovi micuti.La fel cu seminte de in ,insa doar cu apa.

 

De fapt nu indulcesc deloc smoothi-urile astea,acum am niste surop de catina(foarte duclce)si il amestec cu fructele blenduite.

 

Eu cred ca orice amestec e ok pentru organism...

 

edit.Te mai poti inspira de pe net sau diret de pe sticlele cu smoothie din magazine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...