Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Dana, maxim 100gr zic eu! Eu am fiert 400gr si mi-a iesit o cratita destul de mare de fasole batuta!

 

Merci de raspuns!

 

Hmmm...cam nerentabil sa fierb doar cantitatea asta,cred ca am sa fierb toata punga 500g ,si apoi congelez portionat.

 

Mi-ati facut pofta cu Shrimps,sa vad poate vineri ,ca Mai am ceva in congelator.

 

Astazi am zis ca fac ciorba,insa sunt cuprinda de focul creatiei,abia astept sa ajung acasa sa-mi termin opera. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am tinut d eplan,ba chiar miercuri ,pe linga ciorba de perisoare am facut si chiftelute,asa ca am avut mincare pina ieri,cind am facut salata orientala.Barbatu' a mincat cu ceva cremwursti linga,eu asa simpla,baiatul nu a fost acasa.

 

Astazi am s afac niste fritura,bucata intreaga de carne,o prajesc la foc rapid citeva minute pe toate partile si apoi o bag la cuptor citeva ore.Pentru doua zile,cu legume(morciv si mazare astazi si pentru miine niste brocoli)si paste scurte(nu-s chiar paste,eierspätzle,nu stiu exact cu ce sa le echivalez in romana,nu-mi vine cuvintul acum [:-)))] [:-)))] ).

 

Pentru luni am s afac o specialitate din zona mea(cartof ras,la cuptor cu sunculita si cirnati)cu piure de mere.

 

Marti bag niste chinezarii,dulce acrisor cu orez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea am facut somon la cuptor ( barbatul a facut, iar, devine expert), marinat in prealabil cu ulei de masline, sos de soia si un pic de cimbru. Langa am fiert orez basmati integral, de care sunt f dezamagita, nu mi place deloc aroma specifica, l am mancat cu sos de soia si cu chiu cu vai l am inghitit. Restul pungii va merge direct la gunoi si voi relua orezul meu brun obisnuit, cu gust neutru.

 

Apoi am facut supa de ceapa, cu cascaval si crutoane, f buna a iesit. Si in seara asta salata boeuf, sper sa ne ajunga doua zile.

 

Urmeaza o supa de linte, pt felul doi nu am inca idei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...