Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Falafel e tot din năut, Viviana. Năut înmuiat în apă peste noapte sau din conservă, dat prin robot și amestecat cu ceapă și condimente. Se formează chifteluțe și se prăjesc în baie de ulei tradițional, dar eu le fac la cuptor.

de asta intreb ca mai am naut conserva si cum nu fac humus ca am fasole batuta as incerca falafel. Se pune ou?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem liberi astazi(adica eu ,e carnaval,e Rosenmontag,deci liber [pk] [pk] ),insa eu am fost la cumparaturi joi si am uitat.

 

Barbatu' nu vrea sa se duca sa ia ceva ,eu nici atit,ramine speranta la fii mio,care inca doarme [:)] ,oricum banuiesc ca nu vom muri d efoame astazi(daca nu mai intru stiti ce s-a intimplat cu mine [:-)))] [:-)))] )

 

Cred ca voi face cartofi cu ou si ceva piept d epui,ca asta am prin frigider si camara.Trebuie insa sa ma gindesc la ceva pe saptamina asta...

 

(daca n-a´s avea mofturosi in casa as sti ce sa faca stai,fasole batita cu ceapa prajita,mamaliga cu brinza si smintina si oua ochiuri,dar astea sunt doar vise personale [il] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut supa crema de conopida, deja gata dupa 2 zile, sarmale in frunza de vitza, strudel cu dovleac, mere si nuci.

Azi am mai facut paste scurte cu sos de rosii, masline, capere. un pic de ulei de masline si parmezan. Pentru la scoala, maine trantesc in ele proteina, o conserva de ton. Am mai facut smoothie cu banana si capsuni.

 

Maine trebuie sa fac iar o supa, am gasit o reteta, crema de dovleac cu usturoi copt, dar nu stiu daca ar manca baiatul. Poate o incerc.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...