Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

 

 

Pesmet proaspat il fac din piine proaspata (nu uscata) data prin robot, iese asa afanat si cind il prajesti devine crocant. Il amestec cu parmezan razuit marunt.

 

este intr-adevar foarte bun asa. eu am pus si verdeata proaspata la blenduit (patrunjel, marar, busuioc, ce aveam prin frigider) - iese si aromat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia,la multi ani sotului,sa fie sanats ca sanatatea e cea mai importantat!

 

Noi am avut gulas pina ieri,astazi trebuie sa schimb planul ca ma duc la oRL ist.

Asa ca viu face niste cartofi cu ceva sunculita si ou si o salata(anduvele le-am facut salata pina la urma ca nu am avut timp de experimentari si incepuserea sa se maroneasca).

 

Miine fac supa de galuste,am sa iau un pui din ala crescut cu porumb,iar pieptul il pun pe tigaia gril si apoi fac salata cu el.

 

Nu stiu ,nu am niciun plan pentru we.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, La multi ani cu sanatate sotului!

Fain restaurant, portii mici asa cum se cuvine la fine cuisine.

 

Eu am gatit banal, supa crema de ciuperci, un cordon bleu din file de porc, cu varza de Bruxelles si ciuperci, apoi o salata boeuf ce a tinut 3 zile.

Azi ficatei cu ceapa si cartofi natur, am pe foc o ciorba dintr un os de porc cu carnita si maine voi face o salata de gulii.

In weekend nu stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca fac greva dar m-au mâncat degetele. Am făcut pentru prima oară salata de icre. Am cumpărat icre proaspete, le-am curățat, dat cu sare și pus la borcan. Aseară le-am “atacat” cu mixerul. Inițial, s-au tăiat spectaculos...icrele reci din frigider nu au agreat uleiul la temperatura camerei. Le-am reparat!!! Acum la mic dejun, am lins doua felii de paine cu icre :) 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...