Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

Nu am incercat pina acum...vad ca trebuie sa dau comanda sa imi aduca, nu e pe rafturi la magazinul meu de "alcoale". 

 

Eu tot am incercat cu Myers si nu iese!

 

eu cu tot felul de romuri de Martinica dar nu, nu e esenta noastra :))).

Nici eu nu il am pe asta, o sa-mi iau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare si de la mine.

Pastele catolic a trecut tare bine, m am organizat netraditional asa ca am avut timp si de lenevit/iesit/citit.

Sambata dis-de-dimineata am facut o supa pe cocosh - de aici un bol mare de beuf. 

Apoi am vopsit 20 de oua cu tehnica vazuta pe net (implica spuma de ras, coloranti alimentari, promisiuni de oua planetare/stelare), esec total, asa ca rapid am facut oua umplute  [:D]

Am cumparat foi de cremes si foi de pandispan (simple si cu cacao) si am facut un ganache cu ciocolata, crema de vanilie si crema cu mascarpone. Ultra rapid am avut 3 prajituri perfecte  [:)]

Duminica pentru pranz am facut piure si cu mare arta am prajit cascaval pane`, fish-fingers si diverse chestii usor picante (3 cutii de Edenia Party-mix [:-)))] ), am trantit rapid o megasalata de cruditati si gata.

Seara ne-a pocnit rusinea, neavand oua decorate pe care sa le aduc luni la serviciu, asa ca fie`mea a decorat cu tehnica servetelului 6 oua, de proba, salvand onoarea familiei [il]  Au iesit minunate !

 

Habar n-am daca se vede videoclipul, dar incerc:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ygzrbLDs0lY

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu astazi fac niste cartofi prajiti cu oua si salata,m-am cam saturat de sarmale si gratar.

 

Miine fac chinezarii,vineri peste si rosotto,oar simbata salata cu ton.

 

Chiar nu stiu ce sa fac duminica,de pastele ortodox,mai am oua si niste cozonac,insa drept sa spun nu as mai vrea grill...Poate niste sparanghel linga friptura...chiar nu stiu exact ce sa fac in we.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta tehnica servetelului. Poate incerc cu baiatul.

 

Noi am fost bolnavi cu gastro, deci n am mai gatit mare lucru, ne am hranit cu covrigei, ceaiuri...

Ne am mai revenit si am facut o supa marocana de linte rosie, f buna, racoritoare. Felul doi covrig taiat in 2 si prajit, uns cu un pic de branza tartinabila si cu somon afumat.

 

De Paste voi face cele traditionale, atat, cozonac, pasca, ciorba si friptura de miel. Sa vad cand am timp pt toate.

 

Anda, nu stiu daca va place, piftie de curcan, sau salata boeuf sau un stufat de miel, dar parca voi nu mancati miel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Anda, nu stiu daca va place, piftie de curcan, sau salata boeuf sau un stufat de miel, dar parca voi nu mancati miel.

Fleur am avut de toate, din cele mentionate de tine(nu stufat,  am avut cotlet d emiel si l-am facut la gratar), la pastele catolic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos, poti sa faci o friptura cu usturoi :). 

Mie imi super place mielul, nu ma jeneaza sa mananc doua duminici la rand :).

 

Eu maine fac ficati cu sos si paste, vineri iahnie de fasole si sambata sa nu ma intrebe nimeni nimic ca am treaba sa pregatesc mancarea de Paste :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...