Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, da, la noi pastele si/sau orezul sunt la ordinea zilei. Parca am fi familie mixta chino-italiana [:-)))]

 

So, ieri am avut la cina paste cu un sos de rosii si masline - specialitatea fiica-mii mai mari. 

 

Azi la pranz sote de broccoli (cu garam masala, usturoi, UM si sos de soia ) servit cu orez. La cina hummus cu tabouleh. Mai putin O. care va manca, ati ghicit, paste cu sos de ieri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pregatit umplutura de cirnati,miine trecem la umplut! [:D]

 

Mi-am facut o aprovizionare de produse romanesti,am luat brad...deci din partea mea poate veni craciunul. [cubrad]

 

Am luat hamsii...cum ii pregatesc???N-am facut niciodata hamsii,de mincat...da,nu am prajit insa eu niciodata!

 

Ii dezghet sau ii prajesc asa congelati?(ma gindesc ca e cam periculos,sare uleiul!!!!)Ii dau sare,se da prin faina?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos, eu scot capetele la hamsii si cu aceeasi miscare le curat. Unii nu le curata. Le tavalesc in malai amestecat cu sare dupa gust si le prajesc in ceaun in ulei incins. Nu se pun multe odata. Cand devin aurii brune si arata crocant le scot cu o spumiera pe o farfurie cu servetel absorbant deasupra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am chef de gatit... 

Mai am supa crema de conopida, un pic de salata orientala.

Cred ca fac niste ficatei cu ceapa, piure si salata de varza rosie.

As tine post saptamana ce vine, dar ai mei vor mereu altceva.

Asa ca ma gandesc la un gulas si o ciorba de vacuta ca tot s a pomenit de ea.

Sau boeuf au brocoli,  vad ce carne gasesc.

Trebuie neaparat sa facem si carnatii sa aiba timp sa se usuce un pic.

 

Mai ziceti meniuri de Craciun. Noi vom avea racitura de adidas de porc, curcan intreg fript, carnati, cozonac si fursecuri.

Ma intereseaza idei de aperitive si garnituri pt friptura si marinada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...