Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

Vai de mine ce mult ai muncit Fleur. Și eu credeam ca eu am muncit mult! [:I]

 

Nu știu, dar sărbătorile astea nu-mi mai aduc nici o satisfacție, sint liberă de la servici ca sa muncesc cite doua zile in bucatarie, in loc sa ma plimb. Tot zic ca asta e ultima sărbătoare pentru care muncesc pe brânci, ca sa o iau de la capăt  la Crăciun. Și mai e și o vreme de toată ciorba! [umbrel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu știu, dar sărbătorile astea nu-mi mai aduc nici o satisfacție, sint liberă de la servici ca sa muncesc cite doua zile in bucatarie, in loc sa ma plimb. Tot zic ca asta e ultima sărbătoare pentru care muncesc pe brânci, ca sa o iau de la capăt  la Crăciun. Și mai e și o vreme de toată ciorba! [umbrel]

 

De acord cu tine, Leti. Eu fac numai pt traditie, fi-miu couldn’t care less si sotul este jewish. Cred ca fac mai mult pt mine. Ieri i-am dus copilului drob, cozonac, pasca, oua, bors si altele pt ca am vrut eu. Copilul mi-a spus ca prefera sa ma odihnesc si relaxez (rest and relax ca sa-l citez) in loc de mancare. Dar cum sunt mère poule, i-am dus cateva chestii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie și alor mei ne plac foarte mult mâncărurile/ preparatele care se pregătesc în mod tradițional la sărbătorile noastre sau în anumite perioade ale anului. Friptura de miel și drobul preparate în casă mi-au plăcut din copilărie. la fel și cozonacul de casă și mereu mi-e dor să le simt gustul. Am încercat drobul cumpărat și nu mai știu câte soiuri de cozonac cumpărat din locuri diferite, toate m-au dezamăgit. Chiar dacă nu îmi ies perfecte, reușesc să mă apropii de gustul și atmosfera de care ne bucurăm.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Și mai e și o vreme de toată ciorba! [umbrel]

 

 

Pai vezi ca nu ai unde sa te plimbi  [:)]  [flo2]

 

Acum depinde si pt acte persoane gatesti, cat de mult se mananca. In general aleg 1- 2 feluri de mancare si un desert. Nu stau toata ziua in bucatarie.

 

Cu ouale vopsite m am scos, ca se gasesc la piata. [biz] Cozonac, am gasit o brutarie unde il fac f bun, deci si de asta am scapat. Miel nu mancam.

 

Am facut si eu pasca, a iesit f buna.  [il]  dar data viitoare o fac jumi- juma, cu si fara stafide, ca acum m am sacrificat, ai mei nu mananca stafide  [batcap] 

 

Brilla arata super meniul. [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristos a inviat!

 

Si mie imi place sa fac bunatati de sarbatori. Fetel au crescut cu ele si le plac si lor.

Vineri seara am vopsit ouale cu fetele si am facut drobul, iar sambata restul chestiilor.

Am avut invitati, am fost 11 :), a fost f fain. Am facut ca de obicei cam prea multa mancare, dar nu-i bai, avem pe mai multe zile.

 

 

 

 

30264956_10155250802855927_2370768918119

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Mie imi place sa am masa Plina de sarbatori,cu preparate specifice,insa cu inaintarea in virsta a inceput sa ma deranjeze ideea de a sta 1-2 Zile in bucatarie.

 

Cumva nu o sa-mi Pot Tine in friu toata viata teama  "daca nu ajunge" asa ca gatesc mult si in general ajunga Cam mult la gunoi.

 

 

Noi cred ca si avem gustul asta de "mult" ,avem si bucatarie /bucate ce necesita timp mare de preparare,sunt migaloase,oricum nu poti munca tot ce Prepari.

 

Pe de alta parte,daca nu faci msi nimic(cum a fost cazul meu LS craciunului ttecut)...te simti ciudat. [:-)))]  [:-)))]  

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma baue gindul sa  fierb niste fasole , am o punga de 500 g ,sa fac  fasole batuta si niste bors de fasole cu multa verdeata.

 

Ma Duc miine dimineata sa-mi IA singe si poate treci pe la turn, ca e in zona,sa vad ce verdeata are la vinzare.

 

Fii Noi incepe ist dieta ,asa ca iar va fi Chim,insa cred ca de Data asta vom Tine tot familionul,da vedem cum ne organizam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...