Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu mai stiu ce am mincat ieri ca itmp n-am avut de nimic!!!

 

Astazi am avut gyros,miine fac piept de pasare cu sparanghel,sos de soya si prez negru(e in premiera ,calorii si carbohidrati putini).

 

Duminica,un file de porc cu garnitura de sparabghel ,cartofi fierti si sos holandaise.

 

Apoi nu stiu exact in ce ordine dar voi face cous-cou cu legume si carne tocata,un sote de inimioare de pui cu cartofi piure si am mai luat si niste salau.

 

Vom avea iar multe salate in meniu,voiam s apsun ca la fii mio deja se cunoaste ,la fata /git ,ce face tineretea asta.insa trenuie sa recunosc ca el e si foarte,foarte hotarit!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am tinut din pui 3 zile. avem si astazi si il facem cu salata.

 

miine mergem la in buffet unde se dau lobster, picioare  de crabi si alte vietuitoare marine...mergem mai mult pt William,c a e innebunit...si poate , poate o mai pune citeva kg pe el...culmea ca  la cit maninca, tot scindura e.

 

sincer , eu in schimb care vreau citiva pounds jos...nu prea sunt de  buffet, dar imi place drumul pitoresc printre dealuri pana acolo...si nu pot sa refuz.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brilla,  ce e in castron ca tare frumos arata?

 

Cozonacul meu cu faina oparita s a pastrat proaspat dupa o saptamana, mai am unul. Voi ramane la reteta asta.

 

Azi am facut ciorba de burta si un pilaf cu ciuperci, fiert in supa de pui.

Maine somon la cuptor si vreau neaparat sa repet drobul de ficatei in aluat fraged, reteta lui Judoka02, careia ii multumesc iar. Atat de simplu si de bun. Sa precizez ca inabus ficateii in unt in loc sa i fierb.

 

Mai departe as vrea si eu sarmalute in varza acra, astia ar mei vor stramba din nas initial dar stiu ca vor manca.

 

Andacos, felicitari pt dieta, tine o asa! Si scrie sa ma inspir si eu, ca tare ne ar fi necesara, tuturor din casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Andacos, felicitari pt dieta, tine o asa! Si scrie sa ma inspir si eu, ca tare ne ar fi necesara, tuturor din casa.

Ooo...eu nu cred ca merit felicitari,ca nu sunt pro dieta in general,eu sunt asa...cooptata sa spun de familie.

 

Fii mio e foarte consecvent,noi mai avem abateri,astia batrinii,vezi si meniul ce-l avem.

 

Fii mio e ,cum spuneam,foarte consecvent.Uite aucm isi face poept de pasare crescuta cu porumb,cu morcov,ciuperci,kapya,cu putin sos de soja si orez negru.Toate sunt "prajite"in suc propriu,fara ulei ,fara sare(doar ce are sosul de soja)condimentate cu poper,un pic de usturoi si atit.

 

Si face combinatii din astea cind nu-i convine mincarea noastra,sau cind eu nu am timp s agatesc!(ieri a avut ciuperci ,kidneybohnen peste care a pus ou batut pentru omleta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...