Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ooo...eu nu cred ca merit felicitari,ca nu sunt pro dieta in general,eu sunt asa...cooptata sa spun de familie.

 

Fii mio e foarte consecvent,noi mai avem abateri,astia batrinii,vezi si meniul ce-l avem.

 

Fii mio e ,cum spuneam,foarte consecvent.Uite aucm isi face poept de pasare crescuta cu porumb,cu morcov,ciuperci,kapya,cu putin sos de soja si orez negru.Toate sunt "prajite"in suc propriu,fara ulei ,fara sare(doar ce are sosul de soja)condimentate cu poper,un pic de usturoi si atit.

 

Si face combinatii din astea cind nu-i convine mincarea noastra,sau cind eu nu am timp s agatesc!(ieri a avut ciuperci ,kidneybohnen peste care a pus ou batut pentru omleta)

Ce fel de pasare e draga aia, crescuta cu  morcov, ciuperci, ardei, sos de soya, orez negru [:0] ?

 

[:-)))]

 

edit: ce bine ca-si face singur cind nu-i convine ce gatesti! Lu' al meu tot eu ii fac cind nu-i convine! [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, dar aluatul ala nu se moaie ingrozitor la fundul drobului? Mie nu imi plac mincarurile in aluat. Am facut o data beef  wellington si nu mi-a placut deloc aluatul care se muiase la fund. Nu mai fac asa ceva.

 

Noi am avut shaorma ieri iar azi peste pane si incropesc o musaka de vinete pentru vreo 2 zile. Desigur numai eu si barbatul o sa mincam de asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am bucatarit in weekend, ca de obicei: sambata paste cu sos de rosii, supa simpla de cartofi.

Ieri am inceput de dimineata cu fasolea cu ciolan la multicooker, apoi am facut piure si snitele (cu salata de castraveti cu ceapa) , pastrav prajit. Ieri seara am prajit si cativa carnaciori, pt pofticiosi.

Tot ieri am facut rapid chec, cu fulgi de ciocolata si afine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fleur, dar aluatul ala nu se moaie ingrozitor la fundul drobului? Mie nu imi plac mincarurile in aluat. Am facut o data beef wellington si nu mi-a placut deloc aluatul care se muiase la fund. Nu mai fac asa ceva. Noi am avut shaorma ieri iar azi peste pane si incropesc o musaka de vinete pentru vreo 2 zile. Desigur numai eu si barbatul o sa mincam de asta.

 

S a inmuiat un pic, nu a deranjat.Se poate face si fara aluat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus niste fasole la inmuiat, fac azi iahnie din ea, o friptura de porcule la cuptor, mi-am luat niste varza romanesca, o sa fac si din aia calita. Mai am si niste ciorba de legume pentru azi, care o vrea sa manance!

Mai am niste cod prin congelator, o sa-l scot maine, sa vedem cum il fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce fel de pasare e draga aia, crescuta cu morcov, ciuperci, ardei, sos de soya, orez negru [:0] ? [:-)))] edit: ce bine ca-si face singur cind nu-i convine ce gatesti! Lu' al meu tot eu ii fac cind nu-i convine! [zirea]

 

 

[:-)))]  [:-)))] asa-s pasarile pe la mine...smechere!!!!

 

Da, isi face singur,intotdeauna s-a bagat la bucatarie,imi amintesc de  cind era mic,vreo 3 ani,s-a bagat la taiat salata de boef.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...