Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cred ca m-am tinut de plan,nici nu mai stiu ce plan am avut,insa m-am tinut de el.

 

Fasolea batuta a fost foarte buna,doar ca m-a terminat la burta si peste noapte am avut arsuri ...de la ceapa!Dar ...a fost buna!!!! [:-)))] [:-)))] Cu castraveti murati...Mai fac peste ...2 3 ani!!! [:-)))] [:-)))]

 

Ce fac zilele astea ,nu stiu exact in ce ordine,adica astazi stiu ca fac cotlete,restul...nu stiu.

 

Deci cotlete d eporc cu sparanghel verde si sa vad ce pun linga...

 

Apoi o sa fac ciotoiase la cuptor cu cartofi la cuptor(astea vor fi pentru doua zile,a doua zi o sa pun probabil si ceva legume linga,o salata...vad eu).

 

Vreau s afac chiftelute si un sos de bolognese.

 

Cam asta va fi planul pentru citeva zile,cum spuneam sa vad in ce ordine le fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut fasole batuta si inainte de asta a facut barbatul o fasole cu adidas afumat, o nebunie a fost. Apoi supa de pui cu galuste, un file de somon la cuptor.

Stomacurile ni s obisnuite cu fasolea. Andacos, noi tinem fasolea la inmuiat multe ore, cu bicarbonat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca fasole am facut si eu...dar modificata: am amestecat diverse feluri de fasole (naut, fasole rosie, neagra si alba) direct din cutie (clatita cu apa rece) cu ardei iute, ceapa rosie, ardei gras, avocado, usturoi, sare, piper, zeama si coaja de la o lamaie si ulei de masline. Copilul mic a venit cu ideea sa isi toarne si niste ton (in ulei) peste maglavais. Fu bun!

 

Inca am resturi din weekend cu care ne "luptam" si incerc sa le reinvetez sa para "noi"!!! Ieri am facut sandwichuri cubaneze cu ramasita de porc de vineri seara: bagheta frantuzeasca, felii de svaiter, mustar, castravete murat, porcul si bagate la presa...Azi inca ma chinui sa gasesc solutie :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am cam lenevit astazi(impropriu spus ca am fost vrednica in ce priveste hobby-ul),asa ca acum am bagat niste ciotoiase la cuptor si am sa fac linga niste cartofi,tot la cuptor,o imitatie de cartofi cu rosmarin.

 

De fapt am intrat s ama laud ca am fost anunta ca miine primesc leustean proaspat!!!! [pk] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Stomacurile ni s obisnuite cu fasolea. Andacos, noi tinem fasolea la inmuiat multe ore, cu bicarbonat.

Nu stiu ce sa spun,am schimbat si eu apa de doua ori,inainte de a pune capacul la oala de presiune...cred ca am o sensibilitate,ca indiferent de cel de fasole fac,ma confrunt cu aceleasi probleme.

 

Insa tare a fost buna,ceapa aia caramelizata m-a terminat la stomac pentru ca am mincat tirziu...cred!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...