Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

Da, e regula și dacă te ții de ea  nu o sa ai probleme cu pirtzurile  [:-)))]  . Însă dacă problema e de la ceapa prăjită, atunci e alta treaba... [:)]

Peste 2-3 ani cind o sa mai fierb fasole, asa o sa fac!!! [:-)))] [:-)))]

 

(problemele la burta le am si de la fasolea la conserva,desi si pe aia o spal bine de tot...dar cine stie,n-aor schimba aia apa de trei ori cind o fierb!!!! [:-)))] [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Peste 2-3 ani cind o sa mai fierb fasole, asa o sa fac!!! [:-)))] [:-)))]

 

(problemele la burta le am si de la fasolea la conserva,desi si pe aia o spal bine de tot...dar cine stie,n-aor schimba aia apa de trei ori cind o fierb!!!! [:-)))] [:-)))] )

 

Daaaa! Categoric aia nu știu regula asta de schimbare a apei de 3 ori! De aia de pirtziim așa! Nu prea avem ce face.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi pe ogor, dar ieri am facut o tava mare de prajitura cu branza din care am rontait toata ziua :-)

Tot ieri am facut si fasole cu ciolan, cascaval pane si cateva snitele + piure si salata de cruditati.

Mai avem beuf si oua umplute si supa pe pui. Asa ca nu intru la bucatareala pana in weekend (sper)  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am avut peste(salau) cu garnitura de orez cu ciuperci(care mie nu mi-a placut ,sotul a spus ca e bun [flirty] ),miine va fi cald-asa s-a anuntat,asa ca o salata de rosii cu castraveti,brinza ,masline,aromata cu busuioc si bagheta calda.

 

Mai departe nu stiu exact in ce ordine dar voi face cirnati cu cartofi prajiti,taitei prajiti si schrimps cu sos de rosii si busuioc.

 

Acum realizez ca am uitat sa iau smintina,dar iau eu...vreau mamaliga cu brinza si smintina si ou ochi.

 

Cam asta ar fi pina pe marti,mai departe nu stiu exact,joi e liber asa ca poate gratarim ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gatit in weekend, sambata penne cu sos de rosii si mult parmezan, + am facut o ciorba cu de toate. Duminica dis-de-dimineata am pus la cuptor prajitura desteapta  [:D]  , apoi am facut piure, niste prajeli marca Edenia, pastrav; pe langa ele am avut salata de cruditati, mujdei si am gasit in congelator o punga de ardei copti (o bunatate).

Duminica seara am pus la cooker ciolan dezosat si vreo 25 de sarmalute (tot din congelator).

Si cum frigiderul e inca plin, taica`mio pofteste la supa pe chimen cu crutoane  [pk]  asa ca vad eu cand apuc sa fac si asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 apoi am facut piure, niste prajeli marca Edenia,

Cum adica prajeli marca Edenia?

 

Eu m-am tinut de plan,astazi insa o sa fac doar o salata de rosii cu catsraveti si oua ochiuri,n-am timp d egatit si mai e si foarte cald.

 

Miine fac schrimps cu rosii si busuioc,mai departe nu stiu...joi avem planificata drumetie in grup,insa nu stiu cum va if vremea ca vad ca se anunta rece si ploaie(e zi libera doar!!!! [smulgpar]) ,deci daca e drumetie va fi si ceva usor la cina...habar nu am o salata ,poate fac si niste cartofi prajiti cu brinza rasa pe deasupra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...