Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

Am si eu niste sarmalute in congelator, ramase d ela paste,cu tot cu sos,sa vad cind ma hotarasc sa le dezghet ca nu le-as tine mai mult.

 

Si fasole fiarta am in congelator,poate daca a inghetat nu ma mai rupe asa la burta!!! [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astazi fac un orez cu piept de pui si multe legume,a fost foarte cald zilele trecute(astazi avem doar 14°C vint si cred ca va si ploua [smulgpar])si cam toate legumele se strica.

 

Ieri am aruncat niste ciuperci,ca a spus fii mio ca au gust de mucegai(unele prinsesera asa  ..un puf,insa nu m-am gindit ca au si gust de mucegai),astazi trebuie sa mincam niste capsune ca la fel mi-e teama ca se strica si pacat ca aste chiar sunt bune(made in Germany ca alea made in Spain nu aveau niciun gust si a doua zi am gasit un terci in cutiuta de ambalaj [alcool])

 

Deci,astazi orez cu legume,miine o sa fac o omleta cu sparanghel verde si salata de rosii si castraveti,simbata eu imi fac mamaliga cu brinza si smintina,pentru restul ma mai gindesc...iar duminica(ca si duminica va fi la fel de frig ca si astazi [smulgpar]) am s afac un pui la sticla,ma mai gindesc ce pun linga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu le tin in frigider,le tin normal ...in bucatarie.

 

Aveam in plan sa-mi schimba frigiderul luna asta cu unul modern(al meu merge inca insa e model vechi si consuma enrgie multa),no frost,unde am inteles ca s epastreaza legumele foarte bine.

 

Insa va fi o premiera sa spuna sa,ca eu nu am tinut niciodata legumele in frigider.

 

edit Nu e vorba de cladura cit mai ales de umezeala,combinatia cald umed...e mama mucegaiului! [smulgpar]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Du am o saptamina Horror, habe nu am ce si cum vom mi a, ca eu timp de gatit nu am.

 

Astazi vom avea restul de pui la Sticla de ieri,o sa fac si o salata, vad eu ca nu am nicio idee oricum.

 

O sa strecor in Meniul saptaminal si niste Spaghetti cu ton,poate si o Supa de rosii...alze ideal nu am.

 

As vrea varza (dulce) cz carne...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E luni, deci la raport  [:-)))]

Sambata la pranz am mancat dovlecei pane, cas, rosii, o bunatate.

Seara am facut minipizza si in premiera - cozonac sarat cu branza sarata+marar.

Duminica am  facut o portie de supa pe curcan, am trantit la cooker o portie mica de fasole si felii de ciolan afumat, o portie mica de pilaf cu piept de pui, am facut piure + aripioare picate si salata de cruditati. Dulce: inghetata, multa inghetata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...