Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu prea mai stiu ce sa gatesc. Copilul a fost la regim, cu o gastroenterita (forma usoara, din fericire) asa ca am tot mancat supe, orez, carne fiarta.

Eu mi-as face doar salate, cu branza sau ton, dar astia nu se satura doar cu asta.

 

Neaparat o ciorba, nu stiu din ce...

Felul doi ceva spanac sau brocoli, cotlete de porc pe barbecue, poate niste cartofi. Azi e mai racoare, poate fac cartofi copti la cuptor, cu smantana si ceapa verde deasupra.

Sau brocoli in budinca la cuptor.

 

Dulce am avut in weekend clatite cu branza de vaci si strudel cu dovleac, mar si nuca.

 

Vreau insa un fel doi de mancare pentru restul saptamanii. Poate gulas la slowcooker.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut o ciorba de miel, cu ceva oase si carne, la cererea barbatului, cu leustean din gradina.Ieri am avut peste la tigaie cu orez la punga. Azi baietii curry, eu imi fac mamaliga cu ou si bacon alaturi. 

 

Miine snitele, apoi poiimine ficat la tigaie cu piure am in plan.Sa vedem si plodu ce zice.

 

Vreau sa fac si eu ardei umpluti, dar saptamina viitoare de acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa va zic ca decat citesc Site savori urbane , retetele de Dulciuri s- au inbunatatit.

 

so,

 

de ex la aluaturi dospite numai faine 550.

la prajiturile tarte 405

Joi am facut praji Figaro

sambata eclere, multe 

 

marti: ecler la tava. Nimic nu am e [alcool]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele de la savori au niste retete foarte bune, si eu le fac des. Au multe mancaruri ardelenesti, cu multa smantana, prajeli, la alea nu ma bag, in rest super ok! Si imi place ca merg cat de mult se poate pe natural, fara praf de copt in prajituri, fara smanatana vegetala, fara margarina! Activitatea de pe grupul lor, imi aduce aminte de vremurile bune ale culinarului, am invatat de acolo ataaaat de multe de la fete!

 

In alta ordine de idei, azi fac varza calita cu cotlet de porcule!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am facut rapid budinca de conopida, la fel cu cea de brocoli, am adaugat salam uscat, tocat. Bun! 

Barbatul a confectionat, dupa indicatiile mele sms-iste, o oala mare de ciorba radauteana, asa ca m-am aranjat cu felul 1 penttru weekend.

In rest zilele astea diverse pe gratar, pepene, inghetata (eu sunt racita cobza si nu o sa gust)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut si astazi niste chinezarii,sos dulce acrisor,am mai facut doar niste orez.

 

Nu sunt hotarita inca in ce ordine,ca avem we prelungit(luni e liber),insa am da fac niste ciotoiase la cuptor,nu stiu exact cu ce garnitura,vor fi pentru doua zile,o sa fac odata cu cartofi cu rosmarin si salata de pastai,a doua zi nu stiu excat.

 

O sa mai fac pentru baieti niste carne de porc la tigaia gril(am s.o marinez inainte)cu ceva brocoli si gnochi,eu am sa-mi fac cred o supa de rosii sau niste brinza la tigaia grill cu salata de rosii..

 

Niste spaghetti cu ton sunt iar in plan.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...