Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu sunt o mare amatoare de aluaturi dospite, ca mi-e mereu teama ...

Dar fie`mea a primit de la o vecina cozonac cu branza si gata, a declarat ca si eu trebuie sa fac.

Practic framant un aluat de paine (drojdie proaspata pusa in lapte caldut, apa si faina si sare, ochiometric asa ...). Las la dospit pana creste, impart in doua si pregatesc o pasta din branza dulce + telemea + 2-3 oua, mult marar proaspat tocat. Intind aluatul, ung cu crema asta de branza, rulez, pun in 2 forme de silicon de chec. Le-am uns cu galbenus si am copt pana au prins culoare (ca grade am tinut la 190, nu am calculat exact timpul).

Data viitoare vreau sa pun urda, cred ca va iesi si mai gustos.

 

Multumesc, suna foarte bun

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi vreau sa fac ficatei de pui inabusiti cu ceapa si fasole pastai. Sa vad ce mi iese, ca  trebuie sa gatesc repede, avem antrenament de fotbal seara.

 

Apoi urmeaza inca un sufleu de legume crucifere, brocoli sau conopida, si mai vreau sa fac tocanita de ciuperci cu mamaliga. Daca mi se va cere cu insistenta supa, cum prevad, o supa minestrone imbogatita cu orz, sau o supa cu galuste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa incerc o resuscitare!!!! [smulgpar]

 

La noi e caldura si umezeala mare, asa ca ne adaptam sa spun asa in functie de vreme.

 

Ieri am avut salata orientala, sotul si baiatul, au mincat cu crenwursti,eu simpla.

 

Astazi nu am facit mare lucru,niste spaghetti cu usturoi si busuioc cu snitele de pasare pentru doritori.

 

Miine nu am timp de gatit, trebuie sa ma gindesc la joi cind e liber.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...