Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am gatit duminica dis-de-dimineata: gulas, ardei umpluti, fusilli cu ragu`(pt fie`mea), papanasi (pt taica`mio). Pentru pranz am facut sfantul-snitel  [:-)))] , cartofi noi cu mult patrunjel verde, salata de castraveti cu ceapa. Dupa`masa m am tinut de promisiune si am facut lapte de pasare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti vreo reteta de salata de linte,  probata  de voi, care sa va placa?

 

 

N-am inca niciun Plan , daca se racoreste , poate fac ciorba de perisoare.Insa altceva nu am in plan si nici Plan de rezerva daca va continua Cremes asta ingrozitor de umeda si calda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca s-a racorit o sa fac astazi ciorba de perisoare, sa am doua zile, fii mio o sa manince astazi spaghetele cu ton(ieri a venit tirziu ,de la o zi de nastere deci n-a servit masa acasa), iar miine ...vede el,ca e baiat mare,daca nu vrea ciroba maica sii!!! [:-)))] [:-)))]

 

Mai deoarte nu stiu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma laud ca acasa n am la cine...

Am facut duminica o oala de pilaf cu pulpe de pui care s a mancat integral in aceeasi zi. Cred ca secretul a fost la pulpele de pui, f gustoase, o sa incerc sa cumpar numai de acolo de acum.

Mai am cateva si deseara fac iar, daca nu uit sa cumpar orez.

Barbatul face o ciorba de costite de porc, ieri a facut costite la gratar in sos barbecue cu cartofi taiati felii mai groase. Incet incet, il invat felurile de baza.

 

In plan in weekend am o portie de zacusca, daca voi gasi vinete si kapia buni. Si somon probabil la gratar si pana in weekend o budinca de brocoli.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gatit duminica dis-de-dimineata: gulas, ardei umpluti, fusilli cu ragu`(pt fie`mea), papanasi (pt taica`mio). Pentru pranz am facut sfantul-snitel  [:-)))] , cartofi noi cu mult patrunjel verde, salata de castraveti cu ceapa. Dupa`masa m am tinut de promisiune si am facut lapte de pasare. 

Daca snitelele au fost pentru prinz, gulas, ardei umpluti si fusili cu ragu au fost pentru mic dejun? [:-@] Asta numesc eu apetit! [:)]  [:)]  [:)]

 

Eu am facut ieri peste pane cu cartofi dulci si sosuri fel de fel. Duminica o ciorba de coada de vaca pentru barbat. Azi nimic, fiecare se descurca, ca printul a avut examen si ii comand pizza!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu as putea sa stau sa gatesc atitea ore, atitea feluri de mincare...asa ca jos palaria!

De altfel nici sansa sa se manince nu ar fi,ca la mine foarte rar se maninca moncarea de pe o zi pe alta(dar aici eu sunt vinovata, recunosc...)

 

Astazi fac chiftele cu cartofi prajiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...