Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

Chiftele prajite, salată orientală.

 

In week end, meniu de gratareala si căldură : cartofi prajiti cu feta, salată rosii,carnati, poate sandwich cu cascaval.

 

Am pregatit niste cuburi de gheață cu zeamă si felii lămâie, unele cu fructe, sa fie deja pt limonadă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu vreau sa ma laud ca mi-am pus si eu 2 borcanele de castraveti la murat,atit am putut alege dintr-un saculet de 2 kg de castraveti.

 

Abia astept sa se mureze!!!!Sper sa nu-i fi scapat prea sarati...habar nu am ce ama vut in cap dar cred ca am pus cam multa sare in apa!Am gustat un pic si parea ok,dar nu-mi amintesc deloc cita sare am pus la kg de apa!!!

 

Astazi cu am spus pastai cu snitel de pasare, miine doar salata cu rosii,castraveti,brinza ,masline ca e foarte cald iar, duminica am s afac rapid niste fruptura de vita si am si niste piept de curcan,cu salata de cartofi(mergem dimineata in drumetie si apoi e fianala CM),in functie d ecum ajung acasa vreau s afac rapid si o supa de rosii.

 

Luni niste chinezarii-taitei prajiti, iar marti o specialutate nemteasca eierspätzle, niste paste cu brinza ermentaler,

 

Dupa ce mi se mureaza castravetii,o s afac mincarica d ecartofi sa maninc cu castraveti murati!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe noi a pus canicula si seceta stapinire, asa ca trebuie sa ne adaptam!!!

 

Am sa schimb un pic planul, am sa fac astazi niste zuchinni prajiti cu risotto cu ciuperci si feldsalat,pe lunga o supa de rosii de care voi trage eu cu siguranta, restul nu servesc asa ceva.

 

Miine cred ca voi face käsespatzel, iar joi sper sa fie castravetii murati sa fac cartofi prajiti cu oua ochiuri si salata de castraveti muratu.

 

Vineri plecam, asa ca in we nu gatesc, sunt musafir!!! [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza de site care nu merge [smulgpar] , n-am mai postat nimic! Ma apuca dracii cat stau sa dau refresh si tot nu se vede bine!

En fin, zilele astea cam asa: snitele de pui la cuptor, salata de rosii, chiftele de dovlecel, carnuri pe gratar, cartofi prajiti, peste la cuptor, ciorba de porc acrita cu zeama de castraveti, zilele ce urmeaza vreau sa fac niste sarmale in foi de vita si ardei umpluti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-am tinut de plan, ca am mincat de /prin vecini!!! [:-)))] [:-)))]

 

Asa ca astazi va trebui s afac zuchinii aia (cum spuneam miine plecam si fii mio cu siguranta nu-si va face zuchinni sa manince [:-)))]), am s afac si cartofi prajiti linga si voi incerca castravetii murati.

 

Mi-am scos niste fasole fiarta de la congelator(ultima oara am fiert un kg, foarte mult insa nu mi s-a parut convenabil sa fierb doar 200 g) si am sa fac fasole batuta cu ceapa prajita ,pe care o iau in vizita [il], plus castravetii mei murati. [pk] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...