Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.101


Recommended Posts

  • Răspunsuri 989
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cotlete de porc la tigaie cu pastai galbene cu usturoi si un pic de smantana.

 

Urmeaza cartofi noi, cu mujdei pentru adulti, si dovlecei pane cu sos de iaurt si usturoi. Usturoiul e la putere, cum se vede.

 

Ce ciudat, voi in DE cu canicula, aici in Ro r cel mai ploios iulie din ultimii 10 ani. Prefer ploaia caniculei.

 

Prajitura cu prune si visine voi face sambata, sa luam la pachet ca duminica plecam la munte. Intre timp am primit un chec minunat, cu nuca si cacao.

Sambata vreau sa fac si coliva, o adevarata provocare culinara, nu am mai facut de vreo 10 ani, cred, (si nu vreau sa comand.)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mai stiu cind am scris ultima oara, m-am tinut d eplan oricum, ba chiar am mincat doua zile din spaghetile cu ton.

 

Ieri am facut salata de cartofi, sotul a mincat cu ceva gen crenwursti , eu cu piine d ecartof!!!!

 

Mai am si astazi insa sa vad daca mai fac ceva pe linga.

 

Am in plan niste orez cu piept de pui so legume, niste paste d eorez cu carne tocata,supa de rosii...sa vedem cum ne lasa canicula!!!! [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L anoi e in continuare ingrozitor de cald...

 

Ieri am facut niste rizotto si snitele din piept de pasare(rizotto doar l-am pus la fiert si snitelele cumparate)si o salata de varza.

 

Varza aia cred ca a spus bogdaproste ca s-a gasit un fraier(adica eu [:-)))] [:-)))] )s-o ia din magazin, arata bine ,coapta ,in realitate salata a iesit uscata, varza avea un gust usor amarui...cred ca arunc jumatatea cealalat ce o am in frigider.

 

Pentru astazi nu stiu ce sa fac, am niste piept proaspat , d epasare, in frigider si trebuie sa-l fac neaparat, cochetez cu ideea de a-l face cu mozarella si rosii la cuptor, insa sa mearga cuptorul pe caldura asta....parca mi-e groaza.

 

Asa ca inca nu stiu exact ce voi face astazi!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...