Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum raspundem crizelor de nervi ale adolescentilor


Recommended Posts

Rezistente usi aveti voi :)

Greu imi imaginez faza, chiar am crezut ca glumesti.

ca sa vezi cat de diferiti suntem ! daca tu in cresterea ta nu ai avut furii si ai crescut lin , nu inseamna ca toti crestem la fel.  din punctul meu de vedere e bine sa iti manifesti furiile de mic fiind  atunci cand vrei ceva ce nu se poate . si e bine sa vezi ca si altii pot avea nervozitatile tale.

 

am invatat asta dupa nasterea celui de al doilea copil.  

 

avem casa din caramida asa ca rezista la orice! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu stiu cum se fac casele pe coasta de est, poate sunt toate din caramaida, dar in partea asta a tarii , casele sunt facute pe structura de lemn si cu pereti subtiiri ...daca am trintii usile de fiecare data cand ne enervam s-ar crapa peretii.

 

o prietena cand a vazut ca fieca-sa ii  trinteste usa...I-a scos-o din balamale si nu a mai avut privacy pana nu  s-a calmat...asta cu siguranta a facut-o sa nu o mai trinteasca ever.

cu siguranta ca nu va mai tranti usa dar faptul ca i-a scos-o din balamale  nu a ajutat-o sa treaca cu bine prin  starile prin care trecea.  sunt curioasa cat de sincera mai e cu mama ei in timp. dar asta nu putem sa aflam de la mama care e convinsa ca si-a educat copila.

 

 

nu calmezi un copil cand ii iei si putinul pe care il avea, de a fi el cu el insusi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...