Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nod in papura de cuaternar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 873
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, ai mailul lu' Strumphy?  Daca nu, ti-l dau eu.

Nu pot crede ca ti-a iesit asa poza cu mobilul... Eu am crezut ca e cu aparatul, ca te-ai jucat cu expunerea, chestii de finete.... Ce sa mai, ai ochi!

Editez sa zic ca,in sfarsit, ninge si la noi!!! Uraaa! Mai vedem cum ajungem maine la serv:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mersi! Poza e făcută cu mobilul, spre rușinea mea de fotograf :). Era așa vânt și aparatul pitit in geanta lui in portbagaj, încât am zis ca e Ok mobilul. Nu are rezoluție buna dacă e sa o scot pe hârtie, in format mare.

 

Wow! Si eu am crezut ca e cu aparatul. Pori sa o imprimi la dimensiuni mai mici, sa nu pierzi din calitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi ploua :( S-a dus zăpada...

 

Poza e putin prelucrata Pt contrast și hdr, intr-un app pe mobil. Chiar atât nu ma pot juca nici din aparat măcar, e limitat, de asta exista Photoshop și lightroom dar eu nu le folosesc, decât rar. Appul asta îmi place Pt ca are prelucrare HDR asta o folosesc in ultima vreme. Camera mobilului are funcțiunea asta, dar nu ies pozele chiar cum le vreau eu :). 

 

HDR e o tehnica ce presupune suprapunerea a minim doua fotografii cu expuneri diferite. Fotografiile trebuie sa fie exact aceleași, aparatele care pot asta, sunt setate pe HDR, apoi urmează munca in Photoshop. Eu am încercat manual cu aparatul dar nu am reușit :). Acum sunt aparate foto care au funcțiunea asta incorporată. 

 

Anja o sa iau legătura cu strumphi in privat pe fb, mersi mult. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

morgen randunicilor, 

 

va mai amintiti ca asa va spuneam cand eram tanara si nelinistita?  [il]

 

 

la noi a nins duminica.... jale pe sosele. la targ a fost f fain, doar ca tare frig si noi ne-am cam imbracat de vara..... asa ca am rabdat de frig pe rand. la intoarcere acasa am venit doar cu 40-50 la ora, cand mergeam cu 60 aveam impresia ca zburam.  [alcool]   si desigur ca, nimeni, dar absolut nimeni din detinatori de ifoane nu stia ca trebuie sa ninga.  [alcool]

 

si eu m-am tuns din nou luna trecuta, scurt, f f scurt, acuma am deja vre-o trei centimetri de par.  [pk]  poza nu va pun, va las sa va imaginati cum arat.  [clo]

 

o zi cu soare si iubire va doresc. 

la noi bate o vijelie de zile mari. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va intreb ceva, ca nu stiu unde sa intreb. 

adresa de email pe care am contul paypal nu o mai pot deschide cu nici un chip, ptr ca am uitat parola si am tot dat la parole gresite pana sa bolcat de tot. 

am incercat .... dar vin niste intrebari idioate. acum cincizeci de ani cand am facut-o mai stiu eu ce intrebari de aducere aminte am pus???  [alcool]  "unde mi-am cunoscut partenerul de viata? ce tip de motocicleta prefer??" astea sunt intrebari ptr o femeie serioasa ca mine?  [:-)))]

 

i-am propus barbatului sa chemam un hackerman, numai ca nu cunoastem pe nimeni.  [fri]

 

deci, ce este de facut? 

 

multumesc anticipat de raspunsuri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...