Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nod in papura de cuaternar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 873
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata.Va las o cafea maaaaare.....

Mai nu stiu,dar Eva a inceput sa protesteze dimineata.Se trezeste greu,se misca cu incetinitorul si socoteste pe calendar cate zile mai sunt pana la vacanta.

 

E obosita...ar avea examen de centura galbena dar programul ei ar fi mult prea incarcat...teste si lectii la scoala pana la ora 17,apoi la 17.30 antrenament pana la 19...apoi sa vina acasa si sa corecteze temele(isi ia caietele de after acasa)...si de multe ori adoarme in spate,cu falcuta pe geam.Noroc de centura ca o tine pe bancheta.

 

Cred ca e obosita.Se plange de dureri de picioare.Ieri am fost la patinaj.....e putin diferit fata de mersul pe role dar dupa primele 10 minute in care a avut noroc de echipamentul de protectie..casca genunchiere si cotiere,a inceput sa prinda viteza si siguranta.Aseara era praf a plans o ora de durere de picioare...de fapt a miorlait si i-am facut dus fierbinte,apoi a terminat lectia la engleza si a citit...

 

Sunt ingrozitor de aglomerati.si Eva e obosita.Duminica avem o petrecere la piscina si sper sa-si revina.Sambata e maraton de cadouri....luni seara merg la Razboiul Stelelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, superbe poze faci!! Superbe!! 

Cighirii sunt un fel de chiftele mai mari, facute doar din maruntaie de porc (inima, rinichi, plamani, ficat), tocate, asezonate cu piper, sare si 'legate' cu un ou. compozitia se inveleste intr-o bucata de prapur si se prajeste in ulei.  

 

 

La noi azi e ciudat de cald, era insa un cer superb dimineata la rasarit. 

Azi astept si sper la vesti bune. Merge mama la controlul de 2 luni dupa terminarea radioterapiei. RMN-ul facut in urma cu 3 saptamani arata bine, ea se simte bine. Continua acum chimioterapia, oboseste mai repede, nu are prea multa pofta de mancare, dar analizele de sange ii sunt bune, e activa, se simte bine. 

 

Am intrat si eu in febra cumpararii de cadouri. Pt unele persoane nu am nici o idee ce voi cumpara (pt mama soacra de exemplu), pt altii (copiii adica) ar trebui sa imi dau peste degete, ca deja am umplut cosurile la mai multe magazine online. 

 

Anja, vad ca diverse probleme aveti si voi cu copiii. Si eu as fi zis cateva antrenorului care a tinut sa dea lectii pe banii tai si timpul copilului [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi a inceput sa fulguiasca...mai devreme erau 5°

 

Am asa un chef de munca  [zirea] mai sunt 14 zile pana ne luam zborul spre caldura  [pk] incepe numaratoarea inversa.

 

Azi e petrecerea de Craciun cu tot departamentul, suntem vreo 500 in total...eu o sa zic pas, nu am chef..daca era doar cu echipa noastra, cum a fost anul trecut, mergeam...cum insa anul insa s-a organizat la nivel inalt, nu putem avea party si cu echipa (suntem 60 in Zurich, 20 in Polonia).

 

Am vazut ieri pe intranet ca, pana la sfarsitul semestrului 3, 15000 de angajati (din toate colturile lumiii) au prestat 150000 ore de voluntariat..impresionant.

 

Ne uitam din cand in cand pe un program elvetian, la accidente aviatice...acum multi ani a fost un mare scandal, cu piese de schimb falsificate, exportate din Miami  [batcap] din cauza unor asemenea piese, un avion norvegian s-a prabusit...de-atunci controalele au devenit ft riguroase...dealerii au castigat bani frumosi (de exemplu un surub original costa 200 USD, unul falsificat 25), dar nu s-au gandit ca din cauza lor pot muri oameni.

 

Cam atat de pe frontul de vest, sa ne reauzim cu bine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eumada, programul fetitei tale este MULT prea incarcat pentru un copil atat de mic.

cand se mai joaca, cand se mai odihneste, cand are timp doar pentru ea, sa fie copil si atat ? practic "munceste" sau este plecata de acasa mai mult decat un adult care merge zilnic la job.

durerile pot fi de crestere dar pot reprezenta si somatizare.

daca as fi in locul tau, i-as mai degreva programul, fie mai rarut cu antrenamentele - daca nu e un real talent si nu va face performanta/cariera in acel sport, fie sa gasesti alta varianta pentru programul ei de dupa scoala. in loc de after-school, o bona de incredere sau o invatatoare pensionara, sa stea cu ea acasa la voi, in mediul cunoscut si confortabil al casei.

ai intrebat-o vreodata pe eva cum ar dori ea sa se desfasoare o zi din viata ei - ma refer la zilele din timpul saptamanii ?

 

fetita mea are zilnic (daca vremea permite) o jumatate- o ora de joaca si discutii in parc cu colegii cu care este prietena, apoi dupa ce mananca de pranz, in functie si de cate lectii are de facut pentru a doua zi, isi mai ia pauza de o ora, in care se uita la tv, se joaca pe calculator/telefon, discuta pe whatsapp cu cei doi prieteni buni din clasa.

dupa ora 6 cand ne adunam cu totii acasa (ea sta in timpul zilei la parintii mei, dupa scoala), iar are timp liber, se joaca, citeste, se uita la tv. rar de tot mai facem lectii, daca a avut ceva la mate unde nu a stiut sa rezolve sau nu a inteles metoda de rezolvare.

martea si joia face pregatire la mate, respectiv engleza (pentru ca in vara va da examen pentru a intra la liceu in clasa a 5-a), in rest copila mea are timp si pentru ea, pentru ceea ce ii face placere cu adevarat.

 

eva ta are un program mult prea incarcat.

la after-school poate sa doarma dupa-masa, daca i se face somn ? au si program de joaca pe afara sau stau tot timpul la interior si fac lectii sau teste ? ce alte activitati mai are la after ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, poate asta te ajuta : 

 

Ich habe meine Login-Daten vergessen. Wie kann ich wieder auf mein Konto zugreifen?

 

https://www.paypal.com/de/selfhelp/article/ich-habe-meine-login-daten-vergessen.-wie-kann-ich-wieder-auf-mein-konto-zugreifen-faq1933

 

si am mai gasit ceva, nr din Germania este :  0800 723 4500: 

 

PayPal-Konto gesperrt - was tun?

 

http://praxistipps.chip.de/paypal-konto-gesperrt-was-tun_35867

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...