Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nod in papura de cuaternar


Recommended Posts

Bună dimineața la subiect nou!

 

Ioana, era bine și ”nod în prapură” :D, facem legătura cu meniurile de sărbători imediat.

 

Încă n-am mutat toate angaralele pe telefonul nou, am nevoie de nanoSIM și trebuie să mă duc la o reprezentanță, cred. Deci și cu SIM-ul văd că sunt în cuaternar, se poartă nanoSIM de ceva mai mult timp. [:-)))]  [:-)))]

 

Am căutat de curiozitate cum se poate transforma un micro într-un nano și am găsit postări delicioase, de genul: ai nevoie de pix, riglă, planșetă solidă, clește, cutter de calitate, un șubler n-ar strica  [:-)))]  [:-)))] , șmirghel mai mare și șmirghel fin sau pilă de unghii. Oooook, nu-i de mine, e știut că eu am două mâini stângi (oricum nu intenționam să mă apuc de așa ceva).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 873
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

Azi mi-am propus sa o iau slowly, asa ca la a treia cafea va salut din Neogenul -pre cuaternar, unde inca nu aparuse nodul! [fri]

Nu am spalat decat 2 masini si facut superficial curatenie iar acu' ma uit la slalom urias la Val d'Isere.  Copiii sunt unul la Goteborg la turneu, altul arbitru de linie. Barbatul s-a dus sa vada o barca... lucru care ma cam enerveaza...deja

Adevarul ca azi am o incetineala....Ma gandesc ce ar fi sa dorm la dupa masa, asa sa o fac lata:)))

Ioana, mai stai un pic cu prapura/prapur ca eaia e la Paste, Sau???

Ella, ce frumos ca aveti zapada. Poate vine si la noi, ca cica la englezi a venit deja..

Michelle, zau, nu te.am regasit in poza...

Miha, nu ati inghetat la meci?  Merci de ajutor cu procesul techologic, vad ca au scris deja.

Fleur, de ce vreti voi baterii miscatoare? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, prapur (popular și prapor) e și steagul acela bisericesc, dar și membrana care învelește organele abdominale interne (și care se folosește tradițional la drob).

 

Aha, steagul e, nu se servește așadar :) 

 

De membrana nu știam ca se numeste așa, n-am auzit niciodată. 

 

Anja, am stat îmbrăcați și cu căciula și mănuși, in pauze ne-am dus la cafenea și am băut ceai și am mâncat câte un korv med bröd :). Sportiv așa :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, și eu sunt cam fără spor. Am spălat o tură de rufe, am dat cu aspiratorul și acum încerc să șterg pe jos... fără spor. Între timp am mai scris 3 linii de cod și am făcut un debug, dar totul în reluare.

 

Miha, mi-ai stârnit curiozitatea cu broasca (animal și încuietoare). Mă chinui să găsesc dacă au aceeași etimologie sau e doar o omonimie accidentală.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...