Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nod in papura de cuaternar


Recommended Posts

 

 

Dimineata la stiri vorbeau de smart phone-uri...nu sunt recomandate copiilor sub 10 ani...si pana la varsta asta, ar tb sa se joace ft mult, sa petreaca timpul in aer liber si nu cu telefonul in mana.

 

La noi aseara prima stire din jurnal (cea mai importanta stire a zilei e cea cu care se incepe jurnalul) a fost despre miopia la copii care a devenit foarte frecventa....asta deoarece folosesc foarte mult, foarte aproape de ochi si foarte devreme electronicele dar si datorita cititului. Solutia este sa faca pauze mai dese si min 2 ore de joaca afara.

Ai mei sunt amandoi miopi, nu exagereaza cu electronicile, nici cu cititul...desi partea a doua mi-as fi dorit-o. Cred ca la ei e genetic, traiasca cine a inventat lentilele!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 873
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marion, miopie am si eu (a aparut brusc acum cativa ani, eu zic ca din cauza computerului...culmea e ca de mai bine de jumate de an nu mai pot folosi ochelarii cand lucrez la computer...inainte nu vedeam bine fara ei, acum nu vad cu ei...dioptriile au ramas aceleasi....cica e schimbarea care apare in jur de 45 de ani..si in curand voi avea nevoie de ochelari de citit)....Marcia are miopie doar la ochiul stang (-1.25), dreptul e normal. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, eu n-am remarcat comportament diferentiat. Cei care au cei sapte ani de acasa ii au oriunde, cei care nu-i au, nu-i au indiferent de locul in care se afla.

Exceptie sunt conducatorii auto, dar comportamentul diferentiat il pun pe seama  cuantumului amenzilor.

 

Domnul care a scris articolul nu a intalnit chinezi...se disting clar dintr-o masa mare de oameni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca am 5 min libere, si am citit articolul, zic ca totusi, in general, se observa o diferenta de comportament de ex. intre suedezi si romani. Adica vorbind in procente, grupul/coada la imbarcare a suedeziilor va fi mai ordonat si mai tacuta decat cel al romanilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu nu stiu cand o sa fac bradul....nu stiu.....e nevoie de timp ....si casa trebuie s-o decoram si mai am de pus calorifer in baia de sus si....si ..maine mergem la Razboiul Stelelor!!!!!

 

Cumpara bradul, pune/l in stativ si las/o pe Eva sa se desfasoare. In felul asta impusti si brad facut si copil mandru de munca ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

voi ce parere aveti, are dreptate sau nu autorul articolului de mai jos ? ati avut experiente similare ? http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/la-escala-isi-da-romanul-arama-pe-fata.html

 

Da, are dreptate si da am avut experiente similare, cred ca am si scris pe ghetar. Nu e valabil numai la zborurule cu escala ci si le cele directe. E adevarat ca noi zburam predominant cu low cost, asta sa fie explicatia? Da, iti dai seama imediat cand e un avion cu romani, si la poarta unde stau claie peste gramada desi au locuri desemnate, si in avion unde invariabil cate unul, sau mai multi, uita telefonul deschis si tot asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...