Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nod in papura de cuaternar


Recommended Posts

 

 

La aterizare peste tot se aplauda.

 

N-am mai auzit aplauze la aterizare de ani de zile. E drept ca nu prea circul cu low cost, acolo o fi altfel. Si am zburat si intern, si international, de cateva ori pe an.

 

Recunosc insa ca n-am inteles niciodata de ce e considerat un gest de neam prost, pe aceeasi treapta cu imbulzitul peste rand sau cu scuipat coji de seminte pe jos...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 873
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi am fost la birou sa impart cadourile de Craciun si sa imi adun ultimele lucruri. E un pic ciudata senzatia ca de acum inainte n-o sa mai pot spune "biroul meu"  [:)]  ce ti-e si cu simtul proprietatii asta  [:-)))]

 

(Pentru cei care au revenit recent, nu, nu mi-am dat demisia  [:)]  m-am facut home based oficial, ca neoficial lucram de acasa de ani de zile, dar cand mai dadeam pe la firma aveam totusi "biroul meu". Din ianuarie ne mutam in alta cladire, si inca nu mi-e foarte clar unde o sa stau cand mai dau pe-acolo)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am elucidat o parte din misterul oboselii copilului meu.De fapt l-am vazut....si am luat masuri.Azi era deja sprintena la 7 dimineata...cum nu a fost demult.

 

Si cred ca mai si manipuleaza.Azi am fost sa discut cu d-na despre cate ceva.A ramas femeia masca ......dupa film o sa discut serios cu fiica-mea ca manipuleaza informatiile mai rau ca mine ca sa obtina ce vrea.....momentan nu mai vrea la scoala....ca vrea vacanta.Ete na.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața!

 

Viviana, nu, nu port blănuri [:)] . Oricum, la posteriorul pe care îl posed, o fustă de genul ăla îmi trebuie și arăt pătrată [:-)))] .

 

Mianna, mie aplaudatul la aterizare nu mi se pare că intră în aceeași categorie cu scuipatul semințelor pe jos. Doar mi se pare desuet [:)] , ca și cum te-ai fi așteptat să nu aterizezi chiar în regulă și minune! echipa de piloți a reușit manevra. Poate e justificat când zborul / aterizarea sunt cu probleme mari și ajungi întreg pe pământ, altfel mi se pare desuet, cum ziceam.

 

Mai supărător mi se pare aplaudatul între momentele / părțile unui concert de muzică clasică sau ale unei simfonii [:D] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Azi e vineri, asa ca yupiiii  [pk]

 

Mada si Kari, multumesc mult pt urari  [flor]

 

Anja, imi pare rau de patanie...tin pumnii sa se rezolve repede...o sa sun si eu la cei cu cardurile de la noi, sa-i informez ca suntem plecati, nu care cumva sa-mi blocheze iar cardul  [zirea] m-a costat deblocatul lui 100 fr (20 minute cat au durat cele 3 conversatii Seoul-Elvetia). 

 

De-abia i-am adunat aseara pe elvetienii mei de pe unde au fost  [:D] si cand am plecat, ningea, dar era o ninsoare apoasa...azi noapte a fost ger, asa ca pe jos e polei si se circula greu (de fapt nu prea sunt masini pe strada)...azi e Marco de servici (are liber), ne-a dus la scoala si job, dupa-masa ma recupereaza pe mine, apoi mergem sa luam tortul si la shopping. 

 

E superb afara, a iesit soarele si muntele de vis-a-vis de biroul meu e plin cu zapada..am o priveliste ft faina, nu ma pot plange.

 

In decembrie luam salariul mai devreme cu o saptamana decat normal  [ph34r]

 

Duminica seara ne-au invitat vecinii nostri pe la ei... o tinem tot intr-o petrecere zilele astea  [:D]

 

Saptamana viitoare am program aproape in fiecare seara : curatat dinti, pedichiura, manichiura, dus si adus copila...sambata viitoare merg cu ea sa se tunda, vrea parul mai scurt (pana la ceafa, acum il are trecut de umeri).

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

N-am mai auzit aplauze la aterizare de ani de zile. E drept ca nu prea circul cu low cost, acolo o fi altfel. Si am zburat si intern, si international, de cateva ori pe an. Recunosc insa ca n-am inteles niciodata de ce e considerat un gest de neam prost, pe aceeasi treapta cu imbulzitul peste rand sau cu scuipat coji de seminte pe jos...

 

Eu am consideat ca e gest de neam prost, ca se poate manifesta admiratia si in alt mod. Aplaudatul  imi aminteste de excursiile scolare cu autocarul, cand cantam la intoarcere ‘sa traiasca dom’ sofer/ ca ne-a dus si ne-a intors/ si nu ne-a lasat pe jos. ;))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...