Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nod in papura de cuaternar


Recommended Posts

Si la noi a nins mult, copiii mei s-au bulgarit, au facut om de zapada...au zis ca incepe sa le placa iarna.

M-as fi bucurat si eu dar maine dimineata am de biciclit 13 km si sper sa curete pistele de biciclete. Alternativa ar fi sa schimb 3 mijloace de transport in comun si nu prea imi surade.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 873
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Merci Marion. Antrenorul e francez, si ma gandesc ca nu e asa soft ca un suedez. Iar cum copiii mei sunt obisnuiti sa fie tratati frumos, ma gandesc ca orice vorba mai brutala este inteleasa gresit. Ei zic ca pe toti ii trateaza urat. La aceeasi solutie ma gandeam si eu. Voi vb si cu ceilalti parinti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma miram Anja cum un antrenor suedez se poarta așa, țin minte de când făcea Silvia innebandy cât erau de soft, bine aveau energie și voiau sa câștige, dar ii jucau pe toți, chiar dacă mai puțin pe cei mai slabi. Silvia a jucat un an, nu era tare buna dar juca mereu și a mers peste tot in deplasări. 

 

Da, as vb și eu cu alți părinți. Bafta! 

 

Nu va tine zăpada la noi, e moale afara și marți va ploua. 

 

In vestul țării e furtuna se zăpada, aeroportul din Göteborg e închis. 

 

Apropo de aeroporturi, v-am zis ca Diana are un job nou? La aeroport :). E unul din joburile de pe lista “Wish”, alături de un job intr-o stațiune de munte (are deja oferte din Austria și Canada dar poate la anul) și un voluntariat in România. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La noi nu ninge :(((( Copiii sunt la film, la Solsida (Miha stie:))) Nu prea e de varsta lor, dar cum aveau bilete gratis... Sa va cer un sfat. Dupa cum v-am zis, un copil fu plecat cu echipa sa joace nu stiu ce finala pe cluburi. Au fost 4 baieti selectionati, 4 meciuri. Deci, pleca baiatul meu acolo, si antrenorul l-a pedepsit si nu l-a pus sa joace nici-un meci pe motiv ca sapt asta a fost neserios si nu s-a antrenat cat trebuie. Din punctul meu de vedere, copilul a lipsit motivat. Luni a fost cu scoala in excursie, joi am avut concert de pian, vineri a avut un turneu de tenis. Deci s-a dus pana la Goteborg, si "a incalzit banca 2 zile". Timp in care nici nu s-a antrenat, nici nu si-a facut lectiile, (si tb sa recupereze in timpul saptamanii). Pls banii cheltuiti de mine cu hotelul si mancarea. A venit ff suparat si trist. Barbata-miu e foc si para, ca da email la seful clubului, abia l-am convins sa ma lase pe mine sa rezolv problema. Eu stau si gandesc daca sa zic sau nu ceva.... Nu vreau sa stric relatiile caci nu vreau sa ii mut la alt club...Copiii amandoi se plang ca antrenorul ii trateaza ff urat mereu..Insa au 2 antrenori...Deci.... voi ce ati face?

 

Anja, as discuta cu antrenorul naspa. As zice ca vreau sa inteleg ce s-a intamplat. Daca zice exact ce a zis fiul tau (nu ca nu il cred pe baiat!! Insa sper ca antrenorul ala nu are mentalitatea unui pusti de 5 ani), m-as arata nedumerita: ca ideea sa ii fluture in fata ochilor meciurile este ca o na-na-na in ciuda ta, ceea ce nu e prea ‘educativ’ si mai ales de ce a decis sa faca asta pe banii mei. Evident, lipsa de empatie fata de copil e mai importanta aici, dar daca te aricesti cu banii s-ar putea sa il pui intr-o pozitie defensiva si poate se schimba fata de copii. Zic si eu, poate mai au fetele idei mai bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cinstit sunt suparata nu ca nu a jucat, ci ca l-a facut sa piarda 2 zile acolo, ca sa demonstreze ce?? daca nu voia sa il lase sa joace, tb sa il lase acasa...Avea teme...Si noi si copiii facem eforturi ca sa sustinem si clubul si turneele personale.

Acu' ca imi zici de Goteborg, bine ca au ajuns acasa. La noi e bine, nici urma de vereme rea...

Ce cool cu jobul la aeroport.

Miha, de uiti la Nobel?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu cinstit sunt suparata nu ca nu a jucat, ci ca l-a facut sa piarda 2 zile acolo, ca sa demonstreze ce?? daca nu voia sa il lase sa joace, tb sa il lase acasa...Avea teme...Si noi si copiii facem eforturi ca sa sustinem si clubul si turneele personale. Acu' ca imi zici de Goteborg, bine ca au ajuns acasa. La noi e bine, nici urma de vereme rea... Ce cool cu jobul la aeroport. Miha, de uiti la Nobel?

 

Exact! E un fel de ‘n-ai facut ce am zis eu, acum stai si te uita’, insa varianta cea mai paguboasa pentru copil- teme, scoala dar mai ales ideea ca un adult poate sa fie ranchiunos. Mie asa imi pare [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...