Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nod in papura de cuaternar


Recommended Posts

Mihaela, si eu zic sa aplici si sa studiezi oferta lor, nu ai nimic de pierdut. Daca esti indrazneata, ai putea chiar sa pui problema actualului tau sef si cine stie de unde sare iepurele, poate iti renegociezi salariul si ramai unde esti.

 

Eu in ultimele zile din an sunt Lefter Popescu, am cheltuit tot pe facturi, mancare si cadouri...sper sa nu fiu asa tot anul ce vine. Incepand de pe 3 ian insa, imi tot intra bani. Ma gandeam ca nu mi am luat nimic cadou decat doua parfumele inainte de Craciun. Am nevoie de cateva chestii si ma voi cadorisi, un halat de baie, un card micro sd pt tableta si un etui " anti- distrugere- de catre-copil" si mult- amanatul telefon nou. A si blugi imi trebuie, am rupt doua perechi sezonul asta. Cand aud de paltoane si pardesie zambesc cu nostalgie. Mi am adus aici un palton din Ro, elegant, negru , lung. In 12 ani nu l am purtat odata, nu stiu de ce l tin... Oriunde merg eu, mi e incomod.

 

Daniela, fain program, cu motanul la brad. Cam asa si eu, baietii sunt plecati la un loc de joaca, eu motzai dar nu am stare cand nu e copilul acasa. Motanul imi da cu ignore, e in " patutul" lui (aka scaunul de calculator al barbatului, pe care a trantit covorasul de plush al pisicului) sau in patul suspendat al baiatului.

 

Mihaela, avem si noi un  barometru antic din asta, e strict decorativ.

 

Anja, sa porti toate cu placere.

 

Ioana, mergeti undeva de revelion? Te intreb pt ca o ai pe soacra la tine deci ati putea iesi voi doi. Deh, visez si eu, de cand s a nascut Eric nu am mai iesit de la cabana plapumioara de rev.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 873
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, așa ma gândeam și eu, sa aplic și apoi văd. Sa văd dacă ma cheamă la interviu și cum e acolo. Și ce salar mi-ar oferi. Ca sa pot sa cântăresc in cunoștința de cauza. Mama îmi zice ca in horoscopul meu scrie ca îmi voi schimba jobul cu unul cu un câștig mai mare. 

 

Daniela teoretic as putea, deși venind din industrie pierd competentele ce le am aici dar cred ca as putea negocia altfel salarul. Sau cum zice Fleur, sa îmi ridice salarul ca sa rămân, cum a făcut cu colega mea. 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci Fleur. La noi este mild winter, zapada mai deloc, doar vant. Si eu oricum sunt numai cu fundul in masina....

Mi s-a pus pata sa ma tund. sa imi fac un bob lung, asimetric, insa am gasit timp abia marti... Imi cam pare rau, atata m-am cj´hinuit sa imi creasca...dar vreau o schimbare...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur dar nu ai curaj sa mergeți cu Erik nicăieri? Nu mai știu câți ani are el.

 

Noi am fost prima data de revelion cu Silvia când avea 6 ani, in Londra. Ne-am plimbat pe străzi și am vizitat pana s-a făcut seara și atunci ne-am asezat undeva aproape de roata, ca sa vedem artificiile. Așezat vorba vine, ca nu erau bănci, stăteam in picioare, dar ne mai plimbam si ne mișcam sa nu ne fie frig. Ne-am distrat in fel și chip, când au început artificiile Silvia adormise la ovi pe umeri :)). Apoi a trebuit sa mergem la statia de tren, s-a trezit și a umblat pe jos, am ajuns cu trenul undeva departe de hotelul unde stăteam (in Croyton, a fost de mers ceva din centru) și am mai mers vreo 20 de min pe jos, ghidați de harta. Ne cam pierdusem la un moment dat dar eram atât de entuziaști ca Pt noi era funny. Oricum, avem amintiri frumoase de la acel revelion, a fost tare fain chiar dacă am mâncat cina de revelion la un Starbucks :). 

 

Noi am încercat mereu sa ne adaptam cu copiii iar Silvia a fost cu noi aproape peste tot de când avea 8 luni. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eric are 5 ani jumate. Nu ma tenteaza sa l tin treaz noaptea deocamdata.

Noi nu suntem prea petrecareti oricum, se organizeaza aici revelioane ale romanilor care nu ma tenteaza absolut deloc, preturi mari, muzica indoielnica.

Anul asta se organizeaza festivitati frumoase in centru, coincid cu sfarsitul anului in care s au aniversat 375 ani ai Montrealului si 150 ai Canadei. Dar din pacate este ingrozitor de frig si cu toate adaptarile puse la dispozitie seminee exterioare, o hala subterana in carw te poti incalzi, nu ne incumetam. Pana pe miercuri vor fi temperaturi sub - 20.

Eu visez la un revelion petrecut la o cabana in natura, 2 3 familii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...