Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nod in papura de cuaternar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 873
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

Daniela, am facut ditai oala de ciorba de peste, daca va tenteaza... :)

 

anja, lasa mustrarile de constiinta... O destrabalare din cand in cand meritam si noi :)

 

Mihaela, zic si eu ca fetele, sigur ca trebuie sa aplici. Vezi apoi ce si cum

 

Fleur, las ca daca vin banii repede tot e bine!! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! La noi ninge, dar nu se aseaza. Tb sa imi fac curaj sa merg la cumparaturi pt revelion. Inca nu m-am hotarat ce sa duc, in afara de tort. Sotu' cumpara artificii, desi mai nimeni nu le vrea ... dar de, placerea lui.

In spiritul nebuniei cu reduceri, voua va plac figurinele de Craciun de la Villeroy-Boch? Eu am inceput sa colectionez din ele. Am luat un calut super.

https://www.villeroy-boch.de/shop/christmas-toys-2017-rocker-32-8x10-8x32-5cm.html

Inca ma uit la ele daca sa le comand sau nu....dar daca ma mai uit mult, precis le comand...

https://www.villeroy-boch.se/shop/magical-christmas/christmas-figurines.html

Si nu stiu daca mai aplic vb Roxanei cu "o destrabalare", ca deja sunt cam multe destrabalari:))))

Fleur, si eu ca si Miha, am chinuit copiii cu luat dupa noi de ff mici. Cele mai frumoase revelioane...

Ioana, voi nu aveti familii de romani cu care sa va adunati?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, imi plac mult. Dar nu merita banii- zic eu care-s zgârcită. Gasesti lucruri facute manual din lemn sau ceramica la targurile de Craciun la preturi mult mai bune. 

 

Anul asta am decis sa revenim la globuri de sticla asa ca am luat vreo 40-50, diverse culori. Tare-s faine, insa nu o sa le pun in brad decat peste 2 ani, sa nu ii dau o sansa Juliei sa le sparga. In acelasi spirit am luat si ornamente din ceramica care par mai vintage asa, din lemn si din lana filtuita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, eu imediat plec la job...in sfârșit ultima tura pe anul asta. Sa țin minte sa nu mai lucrez așa de sărbători, e cumplit. A fost exact ca un we obișnuit, acum de anul nou va fi la fel...Ba mai mult, in 24 am gătit, mâine voi găti...nu mai vreau așa sărbători zău. Dar nu pot decât sa dau vina pe mine, căci eu am ales sa lucrez așa. :(

 

Tot citesc anunțul de job, trebuie sa intru “in el” și apoi aplic. Am timp pana in 14 Ianuarie :). Ce ma derutează e ca nu scrie de niciun sindicat. Am doua colege ce au lucrat acolo si le voi întreba pe ele mai multe. 

 

Noua cel mai mult ne-au plăcut revelioanele pe strada. Și pe locul întâi a fost revelionul din Cape Town, extraordinar! Atâta lume colorata la propriu, dansând la unison, urmărind artificii și îmbrățișându-se nu am văzut nicăieri. Excelenta atmosfera, de neuitat. 

Și când am stat acasa, am ieșit de multe ori in port, acolo sunt artificii. 

 

Pe noi de doi ani încoace ne tine in casa...Winston :). Pt ca ii e foarte frica de bubuieli, nu îl putem lasa singur.  

 

Rox m-am hotarat, fac cotletul de vițel in cuptor, dar îl fac așa întreg și îl fac medium. Sper sa iasă. 

Ceva idei de garnitura? M-am gândit la broccoli și cartofi dar pare așa banal. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața și de la mine!

 

Rox, mulțumim de invitație, dar R. e plecat la București :( (da, de abia ne-am întors, dar a trebuit să se ducă înapoi).

 

Ioana, văd că găsesc National Geographic Kids la Cărturești.

 

Eu aș vrea să fac niște muffins cu mere, am o grămadă de mere pe care dacă nu le mâncăm se strică. Sau să fac un apple cake? Dacă s-ar face singur, ce bine ar fi [:D] . Deși dacă mă gândesc că m-am cântărit în dimineața asta și m-am îngrozit, cred că n-ar mai trebui să fac nimic dulce  [batcap] . Nu vă spun câte kg am, pentru că după aceea I will have to kill you  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, 

 

Si noi am mers in concedii peste tot cu P de cand avea 13 luni, cu J de la 10 luni si anul trecut au prins si primul revelion, insa a fost acasa la finii nostri nu in deplasare. Au stat amandoua treze pana pe la 2, insa Patriciei nu i s-a parut spectaculos sa stea treaza, probabil pe la 9-10 ani o i se para mai cool ca o sa fie fetita mare. :)

 

Incercam sa mai plecam si fara ele, mai greu de cand sunt doua, sa mai fim si noi singurei [flirty].

 

De Revelionul asta o sa facem o masa in familie, pe la 7-8, bem o sampanie si apoi fetele la nani. :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...