Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Unde merge România?


Recommended Posts

E mai bine asa, pentru ca numai atunci cand PSD-ul se va compromite suficient (mai mult decat s-a compromis "opozitia" PNL, PMP, USR, Minoritati, independenti de n-au fost in stare in anul care a trecut sa stea la masa negocierilor si sa formeze o majoritate) va intelege si romanul de ce trebuie sa mearga la vot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da. A acceptat-o. E o inculta si o toapa prim-menestra asta.

In fine, am inceput sa fiu suparata. Pana acuma ma gandeam ca poate a stiut el ce face si din ce ma gandeam mai mult din aia am ajuns la concluiza ca nu stie ce face.

 

Ne-am dus naibii, noi romanii.

Ma uit ce se intampla in Ungaria, Cehia, Polonia... toate tari foste comuniste care se indreapta spre dezastru.

 

O sa mai iasa lumea in strada? Sau o sa se simta toti lasati in plata domnului fara vreun sprijin? Ca ultima persoana in care ne puneam increderea ca e de partea noastra ne-a lasat balta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma tot intreb de ce accepta femeia asta aceasta numire? Ce are ea de castigat? E bine-mersi europarlamentar de atatia ani, inteleg ca are o gramada de bani, nu are dureri de cap si niciun fel de raspundere, de fapt.

 

La ce i-o fi trebuind sa fie numita prim-ministru (evident marioneta)??? Sa faca toata lumea misto de ea de cum arata si cum vorbeste sau nu vorbeste, de cat de prost se exprima, ca e toapa si taranca si si si, sa ia ordine de la cretinul de Mustatza, sa se faca de cacao peste tot, sa-si ia pe cap toate belelele financiare ale tarii, toate promisiunile idioate si toate dudele facute de PSD in ultimele luni, pt ca apoi s-o oblige tot aia ai ei din PSD sa-si dea demisia peste cateva luni si sa o arate cu degetul ca ea a fost o incapabila si n-a putut sa implementeze minunata strategie a partidului menita sa duca tara pe calea succesului nemasurat si din cauza ei merg treburile rau. Mi-e total neclar. Pentru ce????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da. A acceptat-o. E o inculta si o toapa prim-menestra asta.

In fine, am inceput sa fiu suparata. Pana acuma ma gandeam ca poate a stiut el ce face si din ce ma gandeam mai mult din aia am ajuns la concluiza ca nu stie ce face.

 

Ne-am dus naibii, noi romanii.

Ma uit ce se intampla in Ungaria, Cehia, Polonia... toate tari foste comuniste care se indreapta spre dezastru.

 

O sa mai iasa lumea in strada? Sau o sa se simta toti lasati in plata domnului fara vreun sprijin? Ca ultima persoana in care ne puneam increderea ca e de partea noastra ne-a lasat balta.

eu nu ma pricep la politica dar cred ca presedintele chiar stie ce face.   pana la urma omul cu mustata  trebuie sa mearga cu "programul lui de guvernare" pana la capat.  

 

si sunt convinsa ca nu va putea sa ajunga la ceea ce isi doreste tocmai pentru ca , vezi , nici macar realitatea nu il lasa.  cine se gandea ca pedofilul care facea parte din cei care trebuie sa aiba grija de oameni va fi prins?!  intotdeauna carul mic rastoarna carul mare!

 

 

edit: sunt convinsa ca lumea va iesi , neorganizat , atunci cand va fi demisa kosevi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma tot intreb de ce accepta femeia asta aceasta numire? Ce are ea de castigat? E bine-mersi europarlamentar de atatia ani, inteleg ca are o gramada de bani, nu are dureri de cap si niciun fel de raspundere, de fapt.

 

La ce i-o fi trebuind sa fie numita prim-ministru (evident marioneta)??? Sa faca toata lumea misto de ea de cum arata si cum vorbeste sau nu vorbeste, de cat de prost se exprima, ca e toapa si taranca si si si, sa ia ordine de la cretinul de Mustatza, sa se faca de cacao peste tot, sa-si ia pe cap toate belelele financiare ale tarii, toate promisiunile idioate si toate dudele facute de PSD in ultimele luni, pt ca apoi s-o oblige tot aia ai ei din PSD sa-si dea demisia peste cateva luni si sa o arate cu degetul ca ea a fost o incapabila si n-a putut sa implementeze minunata strategie a partidului menita sa duca tara pe calea succesului nemasurat si din cauza ei merg treburile rau. Mi-e total neclar. Pentru ce????

sa stii ca si  eu tot aceleasi intrebari imi puneam pana cand am realizat ca de fapt cei de la putere traiesc intr-o lume paralela cu realitatea .   [:)]

 

traiesc in lumea lor plina de minciuni si de furturi si de goana dupa averi  ,  se acopera unii pe altii  si se pare ca inca dorm bine noaptea.  vom vedea pana cand va mai fi asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A acceptat pentru că nu se mai satura, i-au promis chestii, probabil, funcție pentru agramatul de fiu, averi... Intra singura in gura lupului, o să vadă curând că e doar o păpușă de paie care își va lua roșii în cap.

Și asta a inceput ca ceilalți, oful cel mare, schimbarea legilor justiției.....

Doamne, și ce mutra are ( nu mă refer la trăsături, se tine bine, mă refer la expresie)...

Pun pariu că are, totuși, o perseverenta de fier, încăpățânarea prostului și rigiditatea îndoctrinatului.

Sunt tare, tare supărată pe prezentul acestei societăți, de aceea și vorbesc mai urat la adresa prin ministrului, care nu are deocamdată, nicio vina.... Dar nu -i bai, de mâine se pune ea pe treabă...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...