Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Masa de Craciun - retete?


Recommended Posts

  • Administrators

Hello gospodine :)

Mai e un pic si parca intru in febra Craciunului... pe oriunde merg simt mirosuri de prajituri, copturi, diverse preparate... dar parca totul e la fel... as incerca ceva nou anul asta, dar ceva testat :) Voi ce gatiti bun pentru masa de Craciun/Revelion?

 

Sunt si aici muulte retete faine, dar VOI ce gatiti si va iese bine?

Sarbatori cu bine si Craciun fericit tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu de exemplu voi face vestitele sarmale fara de care nu putem face Craciunul, la fel si cu salata de beouf, friptura, cozonac si in plus fata de alti ani vreau sa fac si niste fursecuri (care se fac foarte usor), aaa am uitat de carnati facuti tot in casa .... si cam atat :* voi ? :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg pe traditional, nu vad de ce as schimba, nu mancam in fiecare sapt sarmale.pt cei care nu mananca varza, le infasor in felii de branza si le pun un sos de chili peste( o cescuta chili, una de smantana si una de smantana pr gatit) . Se fac mai repede decat sarmalele, 50 min la cuptor.

Desert cozonac,fursecuri, fructe si poate tiramisul asta ar merge bine

 

https://savoriurbane.com/tiramisu-cu-portocale/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Eu merg pe traditional, nu vad de ce as schimba, nu mancam in fiecare sapt sarmale.pt cei care nu mananca varza, le infasor in felii de branza si le pun un sos de chili peste( o cescuta chili, una de smantana si una de smantana pr gatit) . Se fac mai repede decat sarmalele, 50 min la cuptor.

wow, interesanta versiunea cu branza :) nu am mai auzit, imi inchipui ca e delicios!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...