Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mianna, daca vii in vizita fac un efort :) si pun 24-25.

 

Anja, pentru voi e taman bun asa, deci veniti oricand.

 

Marion, pot sa inchid caloferul intr-un dormitor si se raceste imediat. Deci si pe tine te rezolv.

 

Numai sa nu veniti toate in aceeasi tura, ca termostatul nu e asa de destept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi termostatul e la 23 de grade. unii vizitatori ([:p]) se plang ca e prea cald. eu as da un 22, consortul nu vrea. sub 22 nici eu nu ma simt foarte confortabil, dar nici sa mor. la 19-20 nu-mi place.

 

de zapada recunosc ca nu ii duc lipsa, desi copiii se vaita amarati ca ei n-au deloc. le reamintesc ca anul trecut pana si ei se saturasera :))). dar cum Murphy nu doarme, pentru ca noi avem acum pantaloni de zapada si incaltari de zapada, banui ca n-o sa mai ninga pana nu le-or veni mici :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi mi-au mers treburile din fundu' gradinii, asa ca gata vreau acasa. nu prea merje nimic, lumea e aglomerata, marile interfete dau rateuri... cred ca nu s-au trezit inca :)

 

Ioana, ce de cah la hotel! scotienii nu se dezmint....când va intoarceti acasa? copchilasii lui Dark is foarte cuminti, confirm! [:D]

 

ai mei s-au alergat azi pe malul marii, s-au aerisit putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma senzatia de frig este subiectiva la 19-24 de grade, ca daca sunt 45 sau -10 o sa resimtim toti la fel. Si noi stam in tricou in casa, m-ar eneva groaznic sa stau in pulover si cu sosoni doar ca sa scutesc bani, cum fac multi pe aici. Vecinii nostri de ex nu au apa calda decat seara, peste zi o dau la minim din centrala- asta am conclusionat eu din ce mi-a zis fata lor care se mira ca avem apa calda la chiuveta din baia de jos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu ce sa zic cu termostatele astea... deci eu sunt obisnuita cu frig si temp in jur de 21-22, zic eu, dar daca vreau sa am podeaua cat de cat calda, termostatul tb pus in living pe 24/25 de grade, altfel podeaua e gheata. Eu stau in casa in maneca scurta, camasa de noapte flu, flu si dormim numai cu cearsaf. fie iarma, fie vara...

Deci nu va pot spune cate grade am in casa....

Ioana, nu ne invita de 2 ori, ca venim:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

azi mi-au mers treburile din fundu' gradinii, asa ca gata vreau acasa. nu prea merje nimic, lumea e aglomerata, marile interfete dau rateuri... cred ca nu s-au trezit inca :) Ioana, ce de cah la hotel! scotienii nu se dezmint....când va intoarceti acasa? copchilasii lui Dark is foarte cuminti, confirm! [:D] ai mei s-au alergat azi pe malul marii, s-au aerisit putin.

 

Nu-s numai scotienii. La acelasi lant de hoteluri (Hol Inn) am stat si prin delegatii si tot AC aveau, nu calorifer. Dar pe unde am mai stat macar AC mergea.

 

Azi plecam spre Galezia cea vanturoasa si ploioasa- asta e atentionarea meteo ptr zilele urmatoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...